Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » SMS-owy system ostrzegania w Gnojniku

SMS-owy system ostrzegania w Gnojniku

Gmina Gnojnik wielokrotnie dotykana była przez tragedię powodzi. Wprawdzie żywiołowi natury trudno się przeciwstawić, jednak zawsze można załagodzić jego negatywne skutki. Dlatego Wójt Gminy Gnojnik zdecydował o wprowadzeniu na terenie naszej gminy nowoczesnego systemu informowania mieszkańców o zagrożeniach za pomocą wiadomości sms.

Aby otrzymywać takie powiadomienie należy się zalogować do systemu, a proces ten trwa zaledwie kilka minut.

Jak działa SMS-owy informator?

W chwili pojawienia się niebezpieczeństwa do mieszkańców zalogowanych w systemie gminne centrum zarządzania kryzysowego rozsyła komunikat ostrzegawczy dotyczący rodzaju i rozmiaru zagrożenia oraz terytorium jego wystąpienia. Sygnał przesyłany jest poprzez operatorów komórkowych i dociera do mieszkańców z zagrożonego terenu.

Głównym założeniem SMS-owego Systemu Informowania i Ostrzegania ludności jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez szybki proces informowania ich, tak by mieli szansę spokojnie zabezpieczyć swój dobytek, a czasem ewakuować się z miejsc zagrożonych katastrofą naturalną. Ponadto, za pomocą SMS-owego informatora Gmina Gnojnik może zawiadamiać o wypadkach komunikacyjnych na trasie nr 75, awariach sieci energetycznych, gazowniczych i wodociągowych oraz ważnych wydarzeniach kulturalnych i sportowych organizowanych na terenie naszej gminy.

Swój numer do systemu można dodać za darmo klikając w link poniżej. Wysyłane wiadomości z systemu są bezpłatne dla mieszkańca.

» Rejestracja do systemu «

==

Od redakcji IB

Podobny system posiada m.in. Gmina Brzesko.  Kilka tygodni temu – przy okazji rekordowo niskich temperatur system przeszedł swój „chrzest”. Wykorzystywany jest jednak – przynajmniej jak na razie wyłącznie do powiadamiania w sytuacjach kryzysowych. A szkoda – bo to skuteczny system powiadamiania o innych wydarzeniach oraz imprezach kulturalnych i sportowych.

==

gnojnik.pl