Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Społeczność gminy Dębno pamięta o swoim Bohaterze!

Społeczność gminy Dębno pamięta o swoim Bohaterze!

W Dębnie odbyło się uroczyste odsłonięcie pomnika Antoniego Derlagi ps. „Junak”. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. polową koncelebrowaną przez proboszcza parafii w Dębnie – ks. Jerzego Krzanowskiego. Natomiast kazanie wygłosił ks. Kazimierz Pach.    

W wydarzeniu wzięła udział rodzina ś.p. Antoniego Derlagi oraz przedstawiciele samorządu: starostwa brzeski Andrzej Potępa; wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski; Komendant Powiatowy Policji w Brzesku podinsp. Bogusław Chmielarz; przewodniczący Rady Gminy Dębno Piotr Matura wraz z radnymi; Sekretarz gminy Dębno Justyna Wójtowicz-Woda; radni powiatowi: Jacek Frankowski i Marek Łośko. Nie zabrakło także jednostki strzeleckiej „Strzelec”; pocztów sztandarowych wraz z dyrekcją ze szkół z Woli Dębińskiej, Dębna i Porąbki Uszewskiej.    

Pamięć o Bohaterach, to nasz obowiązek – podkreśla wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. – Bohaterska postawa ,,Junaka”, to dziś dobry temat na refleksję, jak my byśmy się zachowali gdyby losy naszej Ojczyzny były zagrożone. To otwarte pytanie o obecny wymiar patriotyzmu. Czy z narażeniem życia walczylibyśmy o niepodległą, wolną Polskę?  Postać Antoniego Derlagi to dla nas wzór do naśladowania.

Dodajmy, że całość obchodów uświetnił w części artystycznej występ Młodzieżowej Grupy Teatralnej działającej przy Dębińskim Centrum Kultury.

Galeria zdjęć <<<

ug

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast