Nie przegap
Strona główna » Region » Student PWSZ w Tarnowie siódmym zawodnikiem świata!

Student PWSZ w Tarnowie siódmym zawodnikiem świata!

Wielkim sukcesem zakończył się udział naszego zawodnika w Akademickich Mistrzostwach Świata w kolarstwie górskim XCO. Michał Topór, student 2. roku Automatyki i robotyki zajął siódme miejsce w rozgrywanym w Portugalii czempionacie. Złoty medal zdobył Belg Erno Mccrae, srebro nasz rodak, Krzysztof Łukasik, a brąz Czech, Martin Stosek. Doskonałe wyniki przełożyły się na prowadzenie biało-czerwonych w drużynowej klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Pierwszy sygnał wysokiej formy Michał Topór dał już w maju. Podczas swojego debiutu w Akademickich Mistrzostwach Polski niezwykle utalentowany kolarz zajął drugie miejsce zdobywając srebrny medal. Sukces podczas zawodów w Chorzowie dał tarnowianinowi nie tylko cenny krążek, ale i przepustkę do Akademickich Mistrzostw Świata w Portugalii.

Już wtedy Michał zapowiadał, że start w Guimares będzie dla niego jednym z najważniejszych w tym roku. Jak widać po wynikach, zawodnik Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Tarnowie pracował bardzo solidnie i skutecznie, czego dowodem wysokie, siódme miejsce na świecie.

Warto podkreślić, że sekcja kolarska w KU AZS PWSZ jest jedną z najmłodszych. – Z krajowego debiutu Michał przywiózł wicemistrzostwo Polski, z międzynarodowego doskonałe siódme miejsce. Gratuluję mu tych wspaniałych wyników, a patrząc na jego profesjonalizm i sportową ambicję sądzę, że jeszcze nie raz usłyszymy o jego sukcesach – komentuje Wojciech Nowak, prezes KU AZS PWSZ.

PWSZ

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast