Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Sufczyn: Gminny Konkurs Ortograficzny / zdjęcia

Sufczyn: Gminny Konkurs Ortograficzny / zdjęcia

DSC_1794-n28 maja w Zespole Szkół w Sufczynie odbył się kolejny Gminny Konkurs Ortograficzny, objęty patronatem przez Starostę Brzeskiego Andrzeja Potępę i Wójta Gminy Dębno Grzegorza Bracha.

Zmagania ortograficzne przebiegały w dwóch kategoriach wiekowych – klasy pierwsze i drugie i trzecie, a do rywalizacji przystąpili przedstawiciele wszystkich gimnazjów z Gminy Dębno.


W pierwszej części konkursu uczestnicy pisali dyktando. Pierwszoklasiści usłyszeli tekst o uczniu – marzycielu, który chce zapomnieć o higroskopijności, warstwach skóry, samorządach wojewódzkich i pogrążyć się w słodkim nieróbstwie. Obejrzeć zachodniopomorskie, zanurzyć się w jeziorze Wigry na Mazurach i przeżyć ekstrapodróż zamiast nieprzerwanie żeglować w obszarach sieci.

Druga grupa z tekstu pt. „Ortograficzne hobby” dowiedziała się o Ambrożym, który niedługo się wahał i podjął poważną decyzję, że będzie najlepszy z ortografii. Wiedział jednak, że Polacy zostali obdarzeni ortografią najtrudniejszą z możliwych i wcale nie łatwiejszą interpunkcję. Postanowił swoje nowe hobby połączyć z kolekcjonowaniem ptaków – ortograficznych dziwaków. I tak w jego zbiorach znalazły się papużki nierozłączki, jaskółki i kukułki, pustułki i gżegżółki, jerzyk i pokrzewka, kszyk piegża oraz biało – czarno- popielata białorzytka. Gimnazjaliści bardzo dobrze poradzili sobie także z drugą – testową częścią konkursu.

W obydwu kategoriach wyłoniono Mistrza Ortografii, otrzymali oni pamiątkowe statuetki ufundowane i wręczone przez Starostę Brzeskiego i Wójta Gminy Dębno.

Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy i nagrody przygotowane przez Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi i Starostwo Powiatowe w Brzesku.

Konkurs został przygotowany przez nauczyciela Zespołu Szkół w Sufczynie Panią mgr Lucynę Potępa
Słodki poczęstunek dla wszystkich przygotowali rodzice.

Wyniki konkursu.

Klasa I
I miejsce Gabriela Hojnowska – ZS w Porąbce Uszewskiej- op. Izabela Macheta – Kornaś
II miejsce Kinga Koczwara – ZS Wola Dębińska – op. Alicja Zych- Sacha
III miejsce Dominika Wołek – ZS Wola Dębińska – op. Alicja Zych- Sacha
Wyróżnienie :
Weronika Witek – ZS- Sufczyn – op. Lucyna Potępa

Klasy II-III
I miejsce Beata Nisiewicz – ZS- Wola Dębińska, op. Małgorzata Sacha
II miejsce Patrycja Smoleń – ZS- Sufczyn , op. Lucyna Potępa
II miejsce Natalia Widło – ZS- Wola Dębińska, op. Małgorzata Sacha
III miejsce Dominika Kabat – ZS- Sufczyn, op. Lucyna Potępa
Wyróżnienie :
Weronika Nowak – ZS- Sufczyn, op. Lucyna Potępa

gdk / IB

Foto. Maciej Mazur