Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Sukces w konkursie Złota Kielnia – Poznań 2019

Sukces w konkursie Złota Kielnia – Poznań 2019

Turniej ZŁOTA KIELNIA skierowany jest do uczniów szkół zawodowych oraz branżowych o profilu budowlanym. Uczestnicy konkursu muszą zmierzyć się z zadaniami teoretycznymi jak i praktycznymi. Początkowo do zmagań w eliminacjach okręgowych zgłosiły się 84 szkoły z całej Polski w sześciu kwalifikacjach (B.05, B.06, B.07, B.09, B.12, B.18). Znakomite przygotowanie uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku pozwoliło im zaistnieć wśród tak wielkiej liczby uczestników i zająć następujące miejsca:
Rafał Kwaśny B.05-5 miejsce, 
Pałach Jakub B.05-11 miejsce, 
Skrzyński Szymon B.06-16 miejsce,
Wolak Damian B.06- 39 miejsce.

Do finału centralnego awansowało po sześciu uczniów z najwyższymi wynikami po eliminacjach okręgowych. Nasza szkoła jako jedyna z całego województwa małopolskiego zakwalifikowała się do dalszego etapu konkursu ZŁOTA KIELNIA 2019, a naszym reprezentantem był Rafał Kwaśny uczeń klasy 2bb. 
RAFAŁ startujący w kwalifikacji B.05 (montaż systemu suchej zabudowy), osiągnął łączny wynik 181,5 punktów – najwyższy wśród wszystkich finalistów biorących udział w turnieju. Dzięki temu zdobył dwie nagrody specjalne: 
Tytułu najlepszego finalisty
Tytułu najlepszego laureata
oraz zajął pierwsze miejsce w swojej konkurencji B.05. 

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do sukcesów naszych podopiecznych. Zachęcamy wszystkich uczniów do uczestnictwa w konkursach, odkryjcie drzemiący w Was potencjał i pokażcie światu, że potraficie wygrywać.

Życzymy wszystkim uczniom dalszych sukcesów i gratulujemy finaliście!

Mirosław Musialski

powiatbrzeski.pl