Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Sukces ZSP nr 2 w Brzesku w nowym programie Unii Europejskiej Erasmus+

Sukces ZSP nr 2 w Brzesku w nowym programie Unii Europejskiej Erasmus+

DSC_0737Lata 2014-2020, to czas realizacji nowego programu unijnego Erasmus+. Już w pierwszym roku jego działania Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku osiągnął spory sukces. Szkoła otrzymała dofinansowanie na realizację projektu „Wzmocnienie kompetencji językowych i europejskich nauczycieli” w ramach programu Erasmus+ Akcja 1 – „Mobilność kadry”, sektor Edukacja Szkolna. Otrzymane środki pozwolą na przeszkolenie 22 osób, w tym nauczycieli przedmiotów zawodowych i ogólnych, wicedyrektora, pedagoga oraz doradcy zawodowego. Działania projektowe odbywać się będą w okresie od 01.10.2014 r. do 30.09.2016 r. Zaangażowani w projekt nauczyciele odbędą kursy językowe w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii. Zaplanowano dla nich udział, aż w 59 szkoleniach zagranicznych. Celami nadrzędnymi tych wyjazdów jest udoskonalenie przez uczestników wyjazdów znajomości języka angielskiego, poznanie metody zintegrowanego nauczania języka i przedmiotu (CLIL), doskonalenie metod pracy poprzez obserwację pracy w placówkach angielskich oraz wymiana doświadczeń z innymi uczestnikami szkoleń. Będzie to też okazja do nawiązania nowych kontaktów zawodowych.

Głównymi efektami działań projektowych będzie utworzenie już w roku szkolnym 2016-2017 klas technikum, w których przedmioty zawodowe i ogólne nauczane będą częściowo lub w całości w języku angielskim z wykorzystaniem metody zintegrowanego nauczania języka i przedmiotu. Innym skutkiem będzie podejmowanie przez nauczycieli naszej szkoły aktywnej współpracy zagranicznej, w zakresie wymiany doświadczeń z innymi szkołami i instytucjami w Europie, a nawet świecie, poprzez organizowanie naszym uczniom praktyk zagranicznych, udziału w wymianach zagranicznych, programach i projektach finansowanych ze środków unijnych, itp.

Oczekujemy, że nasze działania pozwolą nadać wymiar europejski naszej placówce, a naszym uczniom i nauczycielom stworzą nowe możliwości rozwoju.

Autorem i pomysłodawcą projektu jest nauczyciel matematyki i informatyki, Michał Jemioło, który równocześnie pełni rolę koordynatora projektu.

ZSP nr 2

1 komentarz

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast