Nie przegap
Strona główna » Sport » Sukcesy sekcji tenisa stołowego działającej przy MOKSiR w Czchowie

Sukcesy sekcji tenisa stołowego działającej przy MOKSiR w Czchowie

Początek istnienia sekcji tenisa stołowego w Czchowie to listopad 2013 roku. Inicjatorem jej powstania był Jan Antosz, który zwrócił się do Zastępcy Burmistrza Tadeusza Płachty z propozycją zorganizowania zajęć tenisa stołowego w naszej gminie. Dalsze działania związane z utworzeniem sekcji przejął Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie.

Kolejny etap jej rozwoju przypadł na lata 2013 -2015, w którym dokonywała się selekcja uczestników.
W tym czasie odbywały się systematyczne treningi, wyjazdy na turnieje a także turnieje.

Dzisiaj w zajęciach biorą udział dzieci i młodzież z terenu gminy Czchów oraz kilka osób spoza jej granic. W sezonie 2017/2018 sekcja rozpoczyna start w profesjonalnych rozgrywkach organizowanych przez Polski Związek Tenisa Stołowego. Rejestracja klubu, wykupienie licencji klubowej i zawodniczej, zgłoszenie do V ligi, start w Wojewódzkich Turniejach Klasyfikacyjnych to tylko niektóre ważne sprawy, to aktualny plan na najbliższą przyszłość. Sekcję wspomagają w jej planach rodzice i samorząd gminny.

Obecny sezon poprzedzający rozgrywki był dla sekcji testem sprawdzającym. Do największych sukcesów należą:
– III miejsce w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezydenta (SŁOWACJA) – Stara Lubownia – Rafał Gajda – 2017 r.
– V miejsce W Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Sędziów w kategorii do 29 lat – Biecz – Rafał Gajda – 2017 r.
– IX miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Limanowej – Patrycja Brzęk – 2017 r.
– IX miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa w kategorii skrzatów – Skawina- Kajetan Kanownik – 2017 r.

Należy również nadmienić, że zawodnicy sekcji cyklicznie reprezentują swoje szkoły na zawodach w tenisie stołowym na szczeblu gminnym, powiatowym, rejonowym i wojewódzkim.

Wielką niespodzianką dla uczestników zajęć było spotkanie z reprezentantką Polski w tenisie stołowym, aktualnie zawodniczką ekstraklasy kobiet – AZS UMCS OPTIMA Lublin – Katarzyną Galus. Jest ona utytułowaną zawodniczką, pięciokrotną Mistrzynią Polski w 5 kategoriach wiekowych (skrzatów, żaków, młodzików, kadetów, juniorów); dwukrotnie reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy w Ostraviei Zagrzebiu; zwyciężczyni World Tour: Malta Open, Italia Open,Slovak Open.

Zawodnicy mieli możliwość potrenowania i zmierzenia się na punkty z tak utytułowaną zawodniczką. Katarzyna Galus obiecała jeszcze wiele takich spotkań, co bardzo cieszy, a dla dzieci będzie to dobrym bodźcem do dalszego rozwoju.


Mateusz Malik