Nie przegap
Strona główna » Region » Światowej sławy naukowcy na konferencji w PWSZ w Tarnowie

Światowej sławy naukowcy na konferencji w PWSZ w Tarnowie

Już w najbliższy poniedziałek w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa poświęcona projektowaniu molekularnemu w zastosowaniach biomedycznych. Referaty podczas niej wygłoszą m.in. światowej sławy naukowiec z Włoch, prof. Maurizio Fermeglia, Rektor Uniwersytetu w Trieście, czy nie mniej ceniony w naukowym świecie, prof. Paweł Zajdel z Collegium Medicum UJ.

Konferencja stanowi kolejną odsłonę coraz bliższej współpracy między PWSZ w Tarnowie a Uniwersytetem w Trieście. Rektor tego ostatniego, prof. Maurizio Fermeglia gościł w Tarnowie nie raz, ostatnio przy okazji jubileuszu 20-lecia PWSZ.

– Tym razem wizyta ma charakter zdecydowanie naukowy. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że prof. Fermeglia jest niezwykle cenionym specjalistą od polimerów – wyjaśnia dr Rafał Kurczab, szef Działu Badań Naukowych PWSZ.Referat wygłosi także prof. Sabrina Pricl, która prywatnie jest małżonką profesora – dodaje.

Skład prelegentów uzupełniają prof. Paweł Zajdel z UJ oraz prof. Jadwiga Laska z PWSZ. – Środowisko tarnowskie kojarzy profesor Laskę z działalności rektorskiej, a warto podkreślić, że jej  aktualną domeną badawczą są medyczne zastosowania polimerów. W ostatnich latach szczególną uwagę poświęciła badaniom wykorzystania materiałów polimerowych na implanty do regeneracji nerwów obwodowych i w rdzeniu kręgowym – dodaje dr Kurczab.

Wszystkie referaty zostaną wygłoszone w języku angielskim. Początek konferencji w poniedziałek, 27 maja o godz. 14.30, w sali B 028.

Program konferencji Molecular Design in Biomedical Applications

14.30-15.00 In silico design of self-assembly nanostructured polymer systems by multiscale molecular modelling

Prof. Maurizio Fermeglia (MOSE-DIA University of Trieste, ITALY)

15.00-15.30 Nanotheranostics: from in silico design to in vitro applications

Prof. Sabrina Pricl (MOSE-DIA University of Trieste, ITALY)

15.30-16.00 Opportunities in drug design: a lesson learnt from the combinatorial chemistry

Prof. Paweł Zajdel (Jagiellonian University, Medical College, Kraków, POLAND)

16.00-16.30 Polymer scaffolds for tissue engineering obtained by 3D printing

Prof. Jadwiga Laska, Dr. Jakub Marchewka (AGH University of Science and Technology, Kraków, POLAND)

PWSZ