Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem – ZSP NR 2 w Brzesku

Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem – ZSP NR 2 w Brzesku

Kopia DSCN178416 października obchodzimy Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem. Celem tej akcji jest pogłębianie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem, niedożywieniem i ubóstwem.

Z tej okazji Szkolne Koło PCK wraz z opiekunami p. Ewą Kłuś i p. Magdaleną Szczepanowicz, działające w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku przygotowało plakaty i filmy mające na celu zwrócenie uwagi na problem głodu występujący nie tylko w świecie, ale również w polskich domach. Filmy prezentujące ten temat można było zobaczyć na przerwach przy pokoju samorządu uczniowskiego. Celem akcji było zwrócenie uwagi na ten problem, a także pokazanie w jaki sposób my możemy pomóc w walce z głodem, np. dzieląc się kanapką.

==

Ewa Kłuś

1 komentarz

  1. Głód wytwarza dla kapitału pewniejsze prawa do robotnika, niż te, którymi obdarzyła arystokrację prawna władza monarchiczna. Przy pomocy nędzy i wypływającej stąd zawistnej nienawiści rządzimy tłumem i dłońmi jego miażdżymy wszystkich, którzy stają, na drodze do celów naszych.