Strona główna » Kultura » Święto Grzyba i Dni Borzęcina 2019 – pełny program

Święto Grzyba i Dni Borzęcina 2019 – pełny program

Już za kilka dni rozpoczynają się Jubileuszowe X Dni Gminy Borzęcin oraz Jubileuszowe XV Borzęckie Święta Grzyba. To imprezy które od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców nie tylko Gminy Borzęcin ale i kilku sąsiednich powiatów. Muzycznych atrakcji nie zabraknie, a na borzęcińskiej scenie za króluje rap, disco-polo, muzyka elektroniczna, pop, folk i rock. 

– Dokładnie 16 sierpnia o 18:30 startujemy z pierwszym koncertem muzycznego finału X Dni Gminy Borzęcin!!! Do Borzęcina – tym razem aż na 3 dni(!) – przyjadą znakomite polskie gwiazdy muzyczne, a publiczność będzie miała okazję bawić się przy różnych stylach i gatunkach muzycznych. 9 wykonawców, kilkanaście godzin muzyki. Już dziś serdecznie zapraszamy! – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Jubileuszowa edycja X Dni Gminy Borzęcin i XV Borzęckiego Święta Grzyba jest okazją do rozszerzenia formuły imprezy o trzeci dzień koncertowy. 16 sierpnia na borzęcińskiej scenie wystąpią grupy wykonujące muzykę dance/electronic, hip-hop/rap – bardzo popularną obecnie wśród wielu młodych ludzi. Drugiego dnia imprezy nie zabraknie rytmów tanecznych. Zadbają o nie zespoły disco–dance. Niedziela tradycyjnie zarezerwowana jest dla fanów muzyki pop i rock. 

Jak co roku nie zapomniano o najmłodszych – od 16 do 18 sierpnia będzie działała Strefa Malucha, gdzie animatorzy zorganizują dla nic szereg konkursów i zabaw, a wszystko to wśród uwielbianych przez dzieci baniek mydlanych. Wszyscy którzy czują się młodo skorzystają na pewno z atrakcji dużego wesołego miasteczka jakie rozstawi się obok stadionu sportowego w Borzęcinie Borku. 

Dni Gminy Borzęcin to nie tylko koncerty, ale również szereg wydarzeń towarzyszących – takich jak spotkania, odczyty oraz imprezy sportowe.

Bilety wstępu: normalny 15 zł, szkolny – 10 zł (tylko z ważną legitymacją), dzieci do lat 6 wstęp wolny.

Organizatorzy główni: Wójt Gminy Borzęcin, Rada Gminy Borzęcin, Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie, Zarząd Gminny ZOSP w Borzęcinie.

Partnerzy, Współorganizatorzy: Stowarzyszenie Regionalne Centrum Rozwoju i Integracji Europejskiej Powiatu Brzeskiego – Klub Sportowy „Sokół” Borzęcin, Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie, Niezależna Wspólnota Wędkarska Brzesko.

Patronat honorowy: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Partner: Starostwo Powiatowe w Brzesku.

 

Konkurs

Zapraszamy również do udziału w konkursie w którym do wygrania są 3 dwuosobowe zaproszenia na wszystkie koncerty podczas Borzęckiego Święta Grzyba. Pełne informacje o zasadach konkursu na naszym Facebooku.

 

Święto Grzyba i Dni Borzęcina 2019 – pełny program

PIĄTEK 9 sierpnia

Piątek, 9 sierpnia, godz. 18:00 – Dni Gminy Borzęcin otworzy promocją książki znakomitego polskiego poety Józefa Barana pt. „Stan Miłosny… Przerywany”. W sali Narad Domu Ludowego w Borzęcinie odbędzie spotkanie z poetą Józefem Baranem połączone z promocją książki i projekcją filmu „Poeta pisze sobą”. Spotkanie poprowadzi wybitny znawca literatury prof. Marek Karwala. Szczegóły wydarzenia <==

SOBOTA 10 sierpnia

W sobotę 10 sierpnia 2019 r., w miejscowości Przyborów na akwenie Niezależnej Wspólnoty Wędkarskiej odbędą się Zawody wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Borzęcin Czesława Małka. Szczegóły wydarzenia <==

NIEDZIELA 11 sierpnia

9:00 Turniej Piłki Plażowej oraz Biesiada w Warysiu.
W programie od godziny 9:00 zaplanowano Turniej Piłki Plażowej – Kategoria Open – zawody siatkówki plażowej dla drużyn dwuosobowych. Od godz. 15:00 zabawy dla dzieci: zamek dmuchany, malowanie twarzy i tatuaży, pokaz baniek mydlanych, kącik z mega klockami, kącik plastyczny dla dzieci, kącik dla maluchów do 3. roku życia, tańce i konkursy dla dzieci z animatorami, balonowe zoo oraz wizyta chodzącej maskotki. Dla wszystkich dzieci kiełbasa i sok gratis. Organizatorzy: Wójt Gminy Borzęcin, Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie, Radny Wsi, Sołtys i Sołectwo wsi Waryś.

PONIEDZIAŁEK 12 sierpnia 

16:00 Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka.
Miejsce: Orlik w Borzęcinie-Działki. Kategoria wiekowa: rocznik 2009– 2010 (orliki). Drużyny maks. 10-osobowe. Zgłoszenia drużyn: Mariusz Zabiegała, tel. 509168452. Zapisy drużyn do 11.08.2019r. Liczba miejsc ograniczona. Organizator: Klub Sportowy „Sokół” Borzęcin.

WTOREK 13 sierpnia

16:00 „Losy Borzęcan w czasie II wojny światowej”
W programie: opowieść o mieszkańcach Borzęcina w czasie II wojny światowej – historyk Lucjan Kołodziejski. Miejsce spotkania: sala narad Domu Ludowego w Borzęcinie. Organizator: Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie.

ŚRODA 14 sierpnia

16:00 Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka.
Miejsce: Orlik w Borzęcinie-Działki. Kategoria wiekowa: rocznik 2007– 2008 (młodziki). Drużyny maks. 10-osobowe. Zgłoszenia drużyn: Mariusz Zabiegała, tel. 509168452. Zapisy drużyn do 13.08.2019r. Liczba miejsc ograniczona. Organizator: Klub Sportowy „Sokół” Borzęcin.

PIĄTEK16  sierpnia / Małopolski Festiwal Muzyki Rozrywkowej

Piątek 16  sierpnia godz. 18.30 Cisak&Coldwave

Cisak&Coldwave to młodzi artyści z okolic Tarnowa z ogromnym zapałem i miłością do tworzenia muzyki. Mają na swoim koncie liczne supporty i kawałki przy których można zarówno świetnie się bawić, jak i usiąść i pomyśleć.

Piątek 16 sierpnia godz. 19.00 Beteo

Beteo to muzyk z rocznika ‘95. Doświadczony zarówno w kwestiach rapowych jak i melanżowych. Liczba hitów na jego koncie nieustannie rośnie – od “Nie Chcę”, przez “Pole Min” z Białasem po “Przejazd” z ReTo i Żabsonem czy “Raz” z Bedoesem.

Piątek 16 sierpnia godz. 20.30 Gromee

Gromee to kolejny wykonawca, który wystąpi podczas pierwszego koncertowego dnia X Dni Gminy Borzęcin 🙂😃. Jego kariera rozwija się w zawrotnym tempie. Współpracuje ze studiami nagraniowymi na całym świecie, a także ze światowej sławy artystami takimi jak: Steve Aoki, Deorro, Nervo, czy R3hab.
Nagrodzony podczas szesnastej gali rozdania nagród Eska Music Award w kategorii „Najlepszy DJ/Producent”. Europę podbił hitem „Light Me Up”, który znalazł się na liście Spotify Viral TOP 50. Tego lata w Polsce zapisał się w notowaniach top list za sprawą przeboju „Górą Ty” w towarzystwie Golec uOrkiestry i Bedoes.

Piątek 16 sierpnia godz. 21.45 – KaeN

Gwiazdą, która wystąpi jako ostatnia w piątkowy wieczór 16 sierpnia br. podczas Małopolskiego Festiwalu Muzyki Rozrywkowej w Borzęcinie jest KaeN. KaeN zastąpi Tymka, który ze względu na zobowiązania kontraktowe w stosunku do wytwórni płytowej (nagranie nowego teledysku poza granicami kraju) musi odłożyć swój występ w Borzęcinie na następny rok.

 

SOBOTA 17 sierpnia / Małopolski Festiwal Muzyki Rozrywkowej

W sobotę na scenie królowała będzie muzyka disco polo oraz dance.

Sobota, 17 sierpnia o 17.00 – Turniej sołectw gminy Borzęcin

Sobota, 17 sierpnia o godz. 19:00. – ELLIXIR 

Pierwszym wykonawcą, który zaprezentuje się na scenie będzie Zespół ELLIXIR – formacja młodych i pełnych energii ludzi z Płocka. ELLIXIR może pochwalić się obecnością na największych festiwalach oraz galach Polskiej Muzyki Tanecznej Disco Polo.

Sobota 17 sierpnia o godz. 19:45 – Shantel 

Kolejną formacją disco polo, która zaprezentuje się na scenie podczas drugiego dnia X Dni Gminy Borzęcin jest zespół Shantel. Zespół powstał w 2012 roku z inicjatywy Konrada Kulczyńskiego. W swojej dyskografii ma debiutancki album i liczne przeboje, w tym m.in.: „A ty daj”, „Dziewczyna z mych snów”, „Czasem warto”, „Może ze mną zatańczysz” czy „Bo jesteś naj”. Singiel „Może ze mną zatańczysz” został wyróżniony przyznaniem dwukrotnej platynowej płyty w 2017 roku. 

Sobota 17 sierpnia o godz. 21:00 – WEEKEND

Zespół WEEKEND został założony wiosną 2000 roku w Sejnach przez Radosława Liszewskiego i Tomasza Jakubowskiego. Najbardziej znany utwór formacji to „Ona tańczy dla mnie”. Weekend kojarzony jest również z takimi kompozycjami jak Za miłość mą, Jesteś zajebista, Na fali, Najarana Anka, Za każdą chwilę z Tobą, Moje miasto nigdy nie śpi, Bawidamek, Tylko ta oraz Usta.
Podczas plebiscytu „Disco Polo Hit Wszech Czasów” zorganizowanego w 2013 roku przez telewizję Polo TV zespół Weekend z piosenką „Ona tańczy dla mnie” zajął 2. miejsce. W kwietniu 2016 roku dzięki 96 milionom odsłon w serwisie internetowym YouTube utwór ten znalazł się w zestawieniu światowych hitów Top 100.

Sobota 17 sierpnia godz. 22:15 – Dyskoteka plenerowa: DJ RAFMIX

Imprezę zakończy dyskoteka plenerowa z Mistrzem Polski DJ – z Rafałem Witkowskim – DJRafmix.

NIEDZIELA 18 sierpnia 

Gwiazdą Wieczoru, która zaprezentuje się na Borzęcińskiej Scenie w trakcie Koncertowego Finału X Dni Gminy Borzęcin i XV Święta Grzyba będzie Zespół ENEJ. Zespół, wykonujący muzykę z pogranicza folku, rocka, ska oraz punku.

Płyta boiska sportowego:

15:00 – Potrawa z grzybów – konkurs z degustacją

Scena główna:

17:30 – Rozstrzygnięcie konkursów na kosz grzybów i potrawę z grzybów – wręczenie nagród (kosze dostarczamy do godz. 16:30)

18:00 – występy lokalnych zespołów

Niedziela – 18 sierpnia o godz. 18:30. – Lanberry

Lanberry – to powiew nowej energii na polskim rynku muzycznym. Oryginalny głos, świetna produkcja – to niewątpliwe atuty nowego albumu artystki.
Jak powiedział jeden z dziennikarzy muzycznych: „Lanberry na żywo brzmi jeszcze lepiej, niż w studyjnych nagraniach. Jej koncerty – to dynamiczna mieszanka popu i muzyki elektronicznej na najwyższym poziomie”.

Niedziela – 18 sierpnia o godz. 20:30 – ENEJ
Zespół ENEJ to formacja, znana z takich hitów jak: „Tak smakuje życie”, „Skrzydlate ręce”, „Dzisiaj będę ja”, „Symetryczno-liryczna”, „Zbudujemy dom”, „Kamień z napisem LOVE”, czy „Radio Hello”. Fanom dobrej muzyki specjalnie ich przedstawiać nie trzeba.

IB / borzecin.pl

 

PLAKAT