Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Szczep bohaterów września na harcerskiej akademii

Szczep bohaterów września na harcerskiej akademii

19 kwietnia 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku rozpoczął się dwudniowy biwak harcerski, zorganizowany przez Szczep Drużyn im. Bohaterów Września. Biwak został połączony z Harcerską Akademią, w trakcie której młodzi skauci szkolili się w różnych dziedzinach życia harcerskiego.

W czwartkowy wieczór harcerze uczcili pamięć ofiar bombardowania węzła kolejowego przy stacji Brzesko-Słotwina, zapalając znicz i oddając hołd przy pomniku. Następnie, po zajęciach sportowych, uczestnicy biwaku prezentowali swoje skecze, piosenki i zabawy w trakcie nocnego świeczowiska.

Drugi dzień miał charakter czysto szkoleniowy. Harcerze uczyli się sprawnie przeprowadzać zbiórki, poznawali cele działania ZHP, sposoby zdobywania stopni i sprawności, tajniki szyfrowania, rodzaje węzłów, uczyli się nowych piosenek oraz kształtowali swoją dyscyplinę w trakcie zajęć z musztry harcerskiej.

Na zakończenie odbył się apel podsumowujący Harcerską Akademię, w której udział wzięło 32. skautów z DST Fatamorgana, DH majora Hubala oraz DH S. Starzyńskiego. Komendantką biwaku była phm. Renata Rożkowicz, a zajęcia przeprowadzali hm. Adam Zydroń, druhny Aleksandra Reczek, Zofia Górska oraz druhowie Witold Piróg i Szymon Opoka.


pwd. Marcin Gromadzki

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*