Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » SZCZEP „BOHATERÓW WRZEŚNIA” NA WĘGRZECH

SZCZEP „BOHATERÓW WRZEŚNIA” NA WĘGRZECH

Po raz kolejny harcerze ze Szczepu Drużyn im. Bohaterów Września, działający przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku, wyjechali na Węgry, na letni obóz harcerski. Odpowiadając na zaproszenie zaprzyjaźnionej drużyny 1026. Szent László Király Cserkészcsapat z Százhalombatty wraz ze skautami z rumuńskiej Sovaty (partnerskie miasta Brzeska) brzeszczanie przybyli do miejscowości Tiszaszőlős nad pięknym jeziorem Cisa.

Podczas dziesięciodniowego obozowania harcerze z trzech krajów uczestniczyli we wspólnych wędrówkach, zarówno pieszych jak i kajakowych, zażywali kąpieli w pobliskim jeziorze, a gry i zabawy integracyjne dawały możliwość poznania podstawowych zwrotów węgierskich. W „dniu polskim” prezentowaliśmy nasze zwyczaje harcerskie, skecze, piosenki, a także, w obozowym menu pojawiły się dania typowe dla naszej kuchni, z bigosem na czele. Każdy dzień kończył się spotkaniem przy ognisku, a po nim cały dzień podsumowywany był na apelu wieczornym. Ogromnym przeżyciem była całodzienna wyprawa kajakowa, której zwieńczeniem był nocleg „pod chmurką” na wyspie. Ostatnim punktem pobytu na Węgrzech były baseny termalne w Miszkolcu.

Kadra instruktorska (phm. Renata Rożkowicz, dh Magdalena Urbańska i pwd. Marcin Gromadzki) wraz ze swoimi podopiecznymi zadowoleni, uśmiechnięci i pełni wrażeń  wrócili do Polski, a obóz na Węgrzech na długo będą mieć w pamięci.

pwd. Marcin Gromadzki

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast