Nie przegap
Strona główna » Kultura » Szczurowa. Finał projektu Nowy Wiek Kultury 60+

Szczurowa. Finał projektu Nowy Wiek Kultury 60+

IMG_2186,,Wesołe jest życie staruszka” tak brzmiało hasło finałowe działania Nowy Wiek Kultury 60+, który zawitał do Gminy Szczurowa za sprawą Stowarzyszenia Teatru Nowego z Krakowa. Przez pół roku uczestnicy projektu z miejscowości Strzelce Wielkie, Wrzępia, Pojawie oraz Uście Solne przygotowywali występ artystyczny pod okiem trenera Dominika Nowaka. Spektakl kabaretowy poprzedziły wyjazdy szkoleniowe do pałacu w Janowicach. Celem spotkań wyjazdowych była integracja uczestników, uruchamianie wewnętrznego potencjału oraz uwrażliwienie na współpracę w grupie. Ostatecznie grupa pod kierunkiem Tomasza Kireńczuka – kuratora projektu, Danuty Bień – koordynatora oraz Tomasza Siekluckiego – Dyrektora Stowarzyszenia Teatru Nowego w Krakowie przygotowała galę finałową podczas, której zaprezentowała efekty swojej pracy. Podczas imprezy wystąpili Izabela Trojanowska – aktorka i piosenkarka, Tadeusz Drozda – satyryk oraz Tadeusz Kwinta – aktor filmowy i teatralny. Jako pierwsza wystąpiła wokalistka, która zaśpiewała takie przeboje jak ,,Wszystko czego dziś chcę” oraz ,,Tyle samo prawd ile kłamstw”. Po krótkim recitalu odbył się wywiad z aktorką podczas, którego odpowiadała na pytania prowadzących. Spotkanie z artystką zakończyło się chwilą na zdjęcia i autografy. Jako drugi wystąpił Tadeusz Drozda, który podczas kabaretowego monologu poruszył temat polityki, relacji damsko – męskich, oraz absurdów życia codziennego. Nagrodzony gromkimi brawami komik chętnie pozował do zdjęć. W dalszej części imprezy pełnił również funkcję członka jury w konkursie na najlepszą nalewkę. Artystycznym uwieńczeniem wieczoru był występ Tadeusza Kwinty w monodramie pt. ,,Gdzie jest mój Homel” stworzony w oparciu o książkę llji Erenburga „Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca”. Spektakl w reż. samego artysty przepełniała muzyka, humor oraz poezja pełna mądrości i zadumy.

W trakcie wydarzenia odbyła się loteria, konkurs nalewek pn. ,,Nabici w butelkę” oraz degustacja potraw przygotowanych przez uczestników projektu. Ważnym punktem wydarzenia była inauguracja Mobilnego Klubu Seniora, który przedstawił swoje plany na 2016.

Dzięki udziałowi w projekcie zyskałam przyjaciół, jako osoba nowa w środowisku lokalnym znalazłam akceptację. Co więcej to było bardzo fajne doświadczenie sceniczne, które utwierdziło mnie w przekonaniu, że mogę grać! Projekt to ciekawa przygoda dzięki, której oderwałam się od codzienności, co więcej to fajny powrót do dzieciństwa! – mówi Iwona Karez – Kowalczyk, uczestnik projektu – W przyszłym roku chcielibyśmy nadal występować, planujemy organizację kursu komputerowego, wycieczek, a jeśli nam się uda to także kurs językowy. Planujemy wydawać biuletyn, który informował będzie o tym co już zrobiłyśmy, a co planujemy. Pragniemy także powiększyć naszą grupę o nowych członków i zachęcać do działania – dodaje.

Jest to bardzo sympatyczny pretekst do spotkania osób dojrzałych, które nie mają ochoty spędzić życia biernie. Spotykają się, zakładają kabarety, interesują się piosenką, tańcem. To świetna okazja ku temu! – mówiła o projekcie Izabela Trojanowska.

W realizacji projektu udział wzięli: Zofia Bieniaś, Magdalena Ciaciek, Aleksandra Cierniak, Anna Gonciarczyk, Janina Jewuła, Iwona Karez – Kowalczyk, Jan Klich, Krystyna Kordecka, Eugenia Mączka, Maria Malinka, Zdzisław Nicpoń, Zofia Nicpoń, Halina Oleksy, Krystyna Samolej, Maria Słowik, Jadwiga Zabiegała, Danuta Strózik, Helena Sulma, Maria Woźniczka, Zofia Solak.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast