Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Szczurowa / Harmonogram zajęć w okresie ferii zimowych 2019 r.

Szczurowa / Harmonogram zajęć w okresie ferii zimowych 2019 r.

Początek ferii zimowych już w poniedziałek! Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej przygotowało bogatą ofertę dla dzieci w różnym wieku.

Dzieci będą miały możliwość rozwijać zdolności plastyczne, korzystać z szerokiej oferty zajęć edukacyjnych i sportowych oraz przede wszystkim dobrze bawić. W programie ferii znalazły się m.in. Bajkowy Bal Karnawałowy dla dzieci organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Szczurowej, wyjazdy na kręgielnię, do kina i do Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Sporym wzięciem będzie się cieszyć również dmuchany plac zabawy dostępny w sali widowiskowej domu kultury praktycznie przez cały okres ferii.

Wszystkie zajęcia są darmowe. Jednak trzeba mieć na uwadze, że na część zajęć liczba miejsc może być ograniczona i należy wcześniej zapisać się do udziału w nich.

Znalazły się również ciekawe propozycje dla miłośników sportu – w trakcie ferii będą odbywały się bezpłatne treningi w prowadzone przez sekcję karate „Oyama Karate”. Nie zabraknie również tradycyjnego Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego, który zostanie rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych do lat 12 i od lat 13 do 18. Natomiast młodzież działająca w ochotniczych strażach pożarnych zmierzy się podczas V Gminnego Turnieju Piłki Halowej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Ciekawa propozycją szczególnie dla najmłodszych będzie spektakl „Przyjaźni dar odwróci zły czar”, który zostanie w czwartek 17 stycznia o godz 16.00 w sali widowiskowej szczurowskiego domu kultury.

Warto zaznaczyć, że zajęcia odbywają się również w świetlicach na terenie wszystkich miejscowości wchodzących w skład Gminy Szczurowa. Dzięki temu możliwość wspólnej zabawy wszystkie dzieci i młodzież mieszkające na terenie gminy.

Harmonogram zajęć w okresie ferii zimowych <==

IB / szczurowa.pl