Nie przegap
Strona główna » Sport » Szczurowa: Już pływam

Szczurowa: Już pływam

Gminie Szczurowa już po raz 10 udało się pozyskać środki finansowe od Zarządu Województwa Małopolskiego jako dotację celową na realizację projektu „Już pływam” dla uczniów z naszej gminy. W 2017 roku to kwota ponad 5 tys. zł, z której opłacone zostaną bilety wstępu na basen, wynagrodzenie instruktorów nauki pływania oraz koszt zakupu plakatów. Z wpłat rodziców oraz ze środków gminy zostaną pokryte koszty wyjazdu na basen oraz wynagrodzenie opiekunów. Całkowity koszt realizacji projektu to blisko 15 tys. zł.

Inspiracją do przygotowania i realizacji projektu pn. „Już pływam” to przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci na różnego rodzaju kąpieliskach, niewystarczający poziom nauki pływania oraz znaczenie nauki pływania w profilaktyce zdrowotnej, zapobieganiu problemom wychowawczym, jak i upowszechnianiu kultury fizycznej i promowanie aktywności ruchowej, stwarzając tym samym szansę dla rozwoju sportowych talentów.

Kurs nauki pływania przewiduje dwie tury- 8 wyjazdów po 2 godziny zajęć na basenie.
I tura projektu trwa od marca do czerwca 2017 r. Z nauki pływania w ramach projektu w tej turze skorzysta 30 uczniów naszych szkół tj. Szkoły Podstawowej w Zaborowie, Szkoły Podstawowej z Woli Przemykowskiej oraz Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich.

II tura projektu będzie trwała od września do listopada 2017 r. Z nauki pływania w ramach projektu w tej turze skorzysta 30 uczniów naszych szkół tj. Szkoły Podstawowej w Szczurowej, Szkoły Podstawowej w Niedzieliskach oraz Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Uściu Solnym.
Zajęcia odbywać się będą w 15 osobowych grupach na Krytej Pływalni w Proszówkach.


Koordynator projekt mgr Elżbieta Gądek

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast