Nie przegap
Strona główna » Kultura » Szczurowa / Wystawa malarstwa pt. „Inspiracje w malarstwie i grafice”

Szczurowa / Wystawa malarstwa pt. „Inspiracje w malarstwie i grafice”

Od 25 lutego do 24 marca 2019 r. w Dworze Kępińskich w Szczurowej  będzie można oglądać wystawę pt. „Inspiracje w malarstwie i grafice”. Na wystawie prezentowane są prace uczestników i gości V Jubileuszowej Edycji Programu Derby Artystyczne Śląsk& Małopolska 2018. 

Wystawa jest dostępna do zwiedzania od poniedziałku do piątku w godz od 9.00 do 16.00.

Program pn. „Derby Artystyczne” to projekt społeczny, którego celem jest upowszechnianie malarstwa i grafiki, mi.in poprzez bezpośrednią prezentację wystaw w miejscach dających możliwość szerszego odbioru, poza galeriami wystawienniczymi, jak również integracja środowisk artystycznych z różnych regionów Polski, z uwzględnieniem Polski południowej. 

Wystawy Programu Derby Artystyczne cieszą się dużym uznaniem, m.in. dzięki dobremu warsztatowi prezentowanych prac, zrozumiałości ich tematu oraz obecności zaproszonych uznanych artystów polskich w charakterze gości, których prace rzadko są wystawiane. Autorami prac, biorących udział w międzyregionalnych wystawach Programu „Derby Artystyczne” są artyści posiadający dyplomy ukończenia szkół artystycznych, jak też artyści bez dyplomów ukończenia szkół artystycznych, posiadający już dorobek artystyczny oraz artyści zaproszeni do udziału w Programie w charakterze przedstawicieli wybranych województw oraz gości specjalnych.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

szczurowa.pl

PLAKAT