Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Tarnów / Prezentacja Kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu i Senatu / 20 sierpnia 2019 r.

Tarnów / Prezentacja Kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu i Senatu / 20 sierpnia 2019 r.

W środę 21 sierpnia 2019 r. o godz. 11.00 na ul. Wałowej przy pomniku Łokietka w Tarnowie odbyła się konferencja prasowa, na której zostali zaprezentowani kandydaci Koalicji Obywatelskiej, PO, .N, iPL, Zieloni do Sejmu RP z okręgu nr 15 oraz oficjalnie rozpoczęto akcja zbierania podpisów poparcia dla listy.

W okręgu nr 15 Tarnów jak już informowaliśmy wcześniej jedynkę otrzymała Urszula Augustyn – posłanka na sejm RP czterech kadencji. Na miejscu drugim jest Robert Wardzała były poseł i samorządowiec z Tarnowa. Z kolei na miejscu trzecim znalazł się Jacek Pająk – były starosta bocheński dwóch kadencji. 

– Dzisiaj mamy jeden mandat z dziewięciu, ale myślę że dwa mandaty są absolutnie w zasięgu. A nad trzecim będziemy się zastanawiać.  Wszystko jest w rękach naszych wyborców. Mamy 6 tygodni na to żeby przekonać wyborców że naprawdę wiemy co robimy – mówiła posłanka Urszula Augustyn.

Wśród 18 kandydatów na liście jest również jedna osoba związana z Powiatem Brzeskim – to Bogusław Sambor (Radny Rady Miejskiej w Brzesku, brzeski przedsiębiorca). W wyborach parlamentarnych w 2015 r. kandydaci Platformy Obywatelskiej zdobyli w tym okręgu 1 z 9 mandatów poselskich.

Pełna lista kandydatów do sejmu Koalicji Obywatelskiej z okręgu tarnowskiego:

1. Urszula Augustyn
2. Robert Wardzała
3. Jacek Pająk
4. Lech Pankiewicz
5. Barbara Krupa
6. Grzegorz Cygonik
7. Zbigniew Kacała
8. Krzysztof Janas
9. Anna Polańska
10. Michał Hebda
11. Jolanta Kramarczyk
12. Łukasz Sadkiewicz
13. Piotr Szklarski
14. Magdalena Łacna
15. Joanna Szostek
16. Tomasz Kluza
17. Dominika Podosek
18. Bogusław Sambor

 

Wybory 2019 – kalendarz wyborczy

W piątek 9 sierpnia 2019 r. w Dzienniku Ustaw RP opublikowano postanowienie prezydenta Andrzeja Dudy o wyborach do parlamentu RP. Odbędą się one w niedzielę 13 października 2019 r. Dla komitetów wyborczych oznacza to, że od 9 sierpnia formalnie trwa kampania wyborcza.

W okręgu do Sejmu RP nr 15 w skład którego wchodzą powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski i wielicki; miasto na prawach powiatu: Tarnów wybranych zostanie 9 posłów. W wyborach do Senatu w okręgu nr 35 Tarnów obejmującym Tarnów oraz powiaty: dąbrowski, tarnowski wybrany zostanie 1 senator. Z kolei w okręgu nr 34 Bochnia obejmującym powiaty bocheński, brzeski, proszowicki, wielicki zostanie również wybrany 1 senator.

 

Zapraszamy do udziału w ankiecie przedwyborczej Informatora Brzeskiego

 

Na kogo zagłosujesz w wyborach do Sejmu i Senatu / 13 października?

View Results

Loading ... Loading ...

 

IB

Fot. Maciej Mazur