Nie przegap
Strona główna » Kultura » Tarnów. „RAZ DWA TRZY” in memoriam E. Żentary

Tarnów. „RAZ DWA TRZY” in memoriam E. Żentary

raz-dwa-trzy-muzeum-etnograficzne-torun-2014-07-0225 maja zespół „RAZ DWA TRZY„ wystąpi w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie z koncertem „in memoriam Edwarda Żentary”. Tym muzycznym wydarzeniem Teatr Solskiego chce po raz kolejny wspomnieć zmarłego w 2011 roku dyrektora tarnowskiej sceny.

25 maja mija czwarta rocznica śmierci Edwarda Żentary – aktora teatralnego, filmowego oraz reżysera, który od lipca 2008 do 25 maja 2011 roku obejmował stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Solskiego w Tarnowie. Występował na deskach wielu teatrów w Polsce, a szerszej publiczności dał się poznać grając w dramacie Wojciecha Wójcika „Karate po polsku”, „Siekierezadzie” Witolda Leszczyńskiego czy „Trzech młynach” Jerzego Domaradzkiego.
Ku jego pamięci, w poniedziałek 25 maja o godz. 19.00 na scenie zagra legendarna grupa RAZ DWA TRZY, która zaprezentuje autorski program pt. ” Raz, Dwa, Trzy – największe przeboje ”.

RAZ,DWA,TRZY… – należą do klasyki. Znają ich wszyscy. Prostotą i szczerością trafiają do każdego, są uniwersalni. Bez względu na wiek – swój i odbiorcy, potrafią trafić w sedno i uchwycić to coś szczególnego, tu i teraz. Ich utwory mają niesamowitą zdolność pobudzania do rozmowy, otwierają umysł i rozwiązują język. Niewiele zespołów w Polsce może pochwalić się tak bogatą historią wspólnego grania. Razem przeszli długą drogę przez wiele nurtów i stylistyk, od jarocińskiej sceny, po studio im. Agnieszki Osieckiej. Stale imponują wrażliwością, spostrzegawczością i dystansem.

Zespół istnieje od 22 lat, a od siedemnastu w niezmienionym składzie nagrywa i koncertuje w kraju i za granicą.
Skład zespołu:
Adam Nowak – gitara, śpiew
Grzegorz Szwałek – pianino el., akordeon
Jacek Olejarz – perkusja
Jarek Treliński – gitara elektryczna, akustyczna
Mirek Kowalik – gitara basowa, kontrabas
gościnnie : Tadek Kulas – trąbka

Bilety na koncert można zakupić w kasie teatru. Ceny biletów w przedsprzedaży to:
Bilet normalny (1-4 sztuk) – 50 zł
Bilet grupowy (5-9 sztuk) – 45 zł
Bilet grupowy (10 i wiecej) – 40 zł
w dniu koncertu 55 zł zł. Rezerwacje pod numerem telefonu 14 688 32 87, kom. 784 976 026 lub mailowo kasabiletowa@teatr.tarnow.pl.


KB