Nie przegap
Strona główna » Region » Tarnów: Sportowe atrakcje dla najmłodszych / zdjęcia

Tarnów: Sportowe atrakcje dla najmłodszych / zdjęcia

DSC01649_KopiowanieUśmiech dziecka otrzymującego wyjątkowy prezent jest bezcenny. Takich uśmiechów nie brakowało podczas imprezy współorganizowanej przez Zakłady Mechaniczne Tarnów z okazji Dnia Dziecka. Na terenie obok siedziby przedsiębiorstwa sportowa rywalizacja wyzwalała emocje, były konkursy i zabawy. Dzieci próbowały swoich sił w mobilnej strzelnicy kontenerowej Zakładów Mechanicznych, ścigały się na torze kartingowym Speed Race Tarnów i pokonywały wybrane przeszkody na ściance wspinaczkowej La Roca. Ponadto mogły przejechać się na szybkim motocyklu oraz w samochodzie rajdowym.

Imprezę rozpoczął o godz.10-ej trening na torze kartingowym, gdzie po krótkim instruktarzu zabrzmiały silniki gokartów. Zainteresowanie imprezą było spore. Zdarzało się, że tworzyły się kolejki do skorzystania z poszczególnych atrakcji. Tak było w zakładowej strzelnicy, gdzie z laserowych replik broni skorzystało w sumie ponad 200 osób. Były to oczywiście głównie dzieci, ale nie brakowało także rodziców. Ponieważ w strzelnicy pojawiali się coraz to nowi zainteresowani jej drzwi były otwarte godzinę dłużej niż zaplanowano w programie, czyli do 13.30. Chętni mogli odebrać specjalne pamiątkowe certyfikaty, potwierdzające udział w strzelaniu.

Na terenie imprezy można było oglądać samochody terenowe. Sporą dozę adrenaliny wyzwalała przejażdżka w poruszających się z piskiem opon samochodach rajdowych. Najodważniejsi towarzyszyli motocyklistom na ścigaczach w pokonaniu trasy po terenie Strefy Aktywności Gospodarczej. Także na ściance La Roca każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były propozycje dla najmłodszych, stawiających pierwsze kroki we wspinaczce. Instruktorzy i asekuracja czekała także na tych, którzy postanowili dotrzeć do wyżej położonych celów. Ostatnim punktem programu były zawody wspinaczkowe z cyklu Tarnów Speed Cup 2014. Rywalizacja we wspinaczce na czas zgromadziła amatorów, bez względu na wiek, umiejętności oraz doświadczenie. Ze świątecznych atrakcji skorzystała także grupa dzieci z sześciu placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu miasta. Udział we wszystkich imprezach był bezpłatny.

 —

mk