Nie przegap
Strona główna » Region » Tarnów. Wicepremier Jarosław Gowin odwiedził Zakłady Mechaniczne

Tarnów. Wicepremier Jarosław Gowin odwiedził Zakłady Mechaniczne

Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A. są jednym z liderów Polskiej Grupy Zbrojeniowej. 12 sierpnia 2019 roku zakłady w Tarnowie odwiedził Jarosław Gowin wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wicepremiera Jarosława Gowina przywitał Prezes ZMT Henryk Łabędź oraz Członkowie Zarządu Robert Pacana oraz Jaromir Gorczyca.

W trakcie zwiedzania zakładu gość miał okazję zobaczyć proces technologiczny jak i gotowe, wyprodukowane uzbrojenie.  Część rozmów dotyczyła kadr zatrudnionych w Zakładach Mechanicznych, ich przygotowaniu zawodowemu, wicepremier Jarosław Gowin podkreślił, że w Polsce potrzeba wielu uczelni o charakterze zawodowym, jak i akademickim, które będą przygotowywać przyszłe kadry do pracy w różnych zawodach – Potrzeba szkół, które profilują młodych ludzi do pracy w takich zakładach jak ZMT i które na wcześniejszym etapie będą współpracować  z dużymi zakładami produkcyjnymi – powiedział Jarosław Gowin. Wicepremiera interesowały również tematy związane z produkcją, montażem oraz projektami realizowanymi przez Centrum Badawczo – Rozwojowe. Inwestujemy w młodych naukowców – powiedział podczas spotkania Prezes Zarządu ZMT Henryk Łabędź – pozyskaliśmy środki, które inwestujemy w ich pomysły, co już niedługo będzie przynosić efekty.  Mamy bardzo duże możliwości produkcyjne także wieloletnie plany handlowe, pracujemy szybko ale racjonalnie – zakończył Prezes Henryk Łabędź.

Wicepremier Jarosław Gowin wraz ze Stanisławem Bukowcem – radnym Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Dawidem Solakiem Radnym Miasta Tarnowa po zwiedzeniu zakładu i zapoznaniu się z bieżącymi planami spółki mieli okazję obejrzeć  krytą mobilną  strzelnicę kontenerową co bardzo uatrakcyjniło dzisiejszą wizytę.

ZMT