Nie przegap
Strona główna » Kultura » Teatr cieni i kino manualne w Dworze w Dołędze

Teatr cieni i kino manualne w Dworze w Dołędze

Muzeum Dwór w Dołędze zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty teatru cieni i tzw. kina manualnego pod nazwą „Panopticum osobliwości galicyjskiego ziemiaństwa”. Zajęcia będą realizowane w ramach Bonu Kultury – inicjatywy Województwa Małopolskiego i regionalnych instytucji kultury, której celem jest rozszerzenie oferty edukacyjnej o szkolne i pozaszkolne projekty edukacyjne i artystyczne.

Uczestnicy warsztatów, które poprowadzi lalkarz i reżyser teatru lalek Adam Walny, będą mieli okazję obejrzeć spektakl „Błędny rycerz” i poznać technikę tzw. kina manualnego, która posłuży im do stworzenia własnej animacji.

W programie warsztatów przewidziano m.in. zapoznanie się z historią Dworu w Dołędze, rysowanie portretów występujących w niej postaci oraz przygotowanie specjalnych folii, które zostaną wykorzystane do stworzenia filmu animowanego przez dzieci. Na zakończenie zajęć każdy z uczestników otrzyma klatkę ze zrealizowanego filmu wraz z komentarzem i autografem prowadzącego warsztaty.

Zajęcia będą realizowane przez Muzeum od kwietnia do września. Są dostosowane do potrzeb dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością wzroku, słuchu, ruchu oraz intelektualną.

zajęcia adresowane do: dzieci i młodzieży
zajęcia dostosowane do grup z niepełnosprawnością: wzroku, słuchu, ruchu, intelektualną
liczba uczestników: do 25 osób / grupy z niepełnosprawnościami: do 5 osób
czas trwania: 2-3 godz.
kalendarz zajęć: 04.2019 – 09.2019; dni otwarcia Muzeum
koszt: 5,70 zł od osoby (uczestnicy z gm. Szczurowa), 0,70 zł od osoby (uczestnicy spoza gm. Szczurowa)
miejsce: Muzeum Okręgowe w Tarnowie / Oddział Muzeum Dwór w Dołędze, Dołęga 10, 32-821 Zaborów

Szczegółowe informacje i rezerwacja:
Marek Zięba
telefon: +48 14 6715414
e-mail: dolega@muzeum.tarnow.pl

malopolska.pl