Nie przegap
Strona główna » Religia » TGN / Kolumbowie rocznik 2018

TGN / Kolumbowie rocznik 2018

Za ojczyznę w sanktuarium patrona Polski w Szczepanowie modlili się Rycerze Kolumba.

Zakończyła się dziewięciomiesięczna nowenna przed narodowym świętem 11 listopada w sanktuarium św. Stanisława BM w Szczepanowie, patrona Polski.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. prał. Władysław Pasiut, kustosz sanktuarium św. Stanisława.

– Polska nie jest własnością jakiejś grupy czy partii. Polska jest dla wszystkich – podkreślał w homilii ks. Pasiut przywołując przykłady zawłaszczania ojczyzny przez grupy interesów czy partie polityczne.

W czasie Eucharystii został pobłogosławiony sztandar Rycerzy Kolumba z rady gromadzącej mężczyzn z terenu dekanatu szczepanowskiego. Na sztandarze umieszczono m.in. wizerunek św. Stanisława BM.

Za poległych w obronie ojczyzny modlono się po Mszy św. odmawiając różaniec w krużgankach Panteonu Świętych i Błogosławionych. Przed tablicą katyńską oraz smoleńską zapalono sto zniczy na pamiątkę 100 lat niepodległości Polski.

Dla wytrwałych koncert „Jesteś, który Jesteś” zagrał zespół Noro Lim. Uczestnicy mogli wysłuchać utworów tematycznie związanych z modlitwą „Ojcze nasz”.

Galeria zdjęć <==

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ / Tarnowski Gość Niedzielny
Foto Gość

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast