Nie przegap
Strona główna » Kultura » TGN / Śnieżna pastorałka brzeskiej Grupy Teatralnej / 5 i 6 stycznia

TGN / Śnieżna pastorałka brzeskiej Grupy Teatralnej / 5 i 6 stycznia

Grupa Teatralna działająca przy parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku przygotowała niekonwencjonalne jasełka. Najbliższe przedstawienia już w najbliższy weekend 5 i 6 stycznia o godz. 17.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku.

Jak współczesny świat reaguje na Boże Narodzenie? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć Grupa Teatralna z Brzeska.

Młodzi działający w zespole prowadzonym przez Agatę Podłęcką zagrali w jej autorskim spektaklu „Śnieżna pastorałka”.

– Chcemy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak bardzo współczesna kultura jest otwarta na Boże Narodzenie, na Jezusa, a jednocześnie pokazać, jak wykorzystuje ona Boga do swoich celów. Przeraża skomercjalizowanie świąt Bożego Narodzenia, spłycenie ich do zakupów, prezentów, jedzenia i picia przy równoczesnym ukrywaniu Jezusa, udawaniu, że nie wiemy, dlaczego świętujemy, skąd cały ten świąteczny rozgardiasz powinien brać sens. Myślę, że potrzebujemy powrotu do źródła, do ubóstwa i prostoty Bożego Narodzenia, żeby ocalić w nas człowieczeństwo i prawdziwą radość z prawdy, że On przyszedł na świat – mówiła autorka sztuki.

Wszystkie sceny przedstawienia rozgrywają się na miejskim osiedlowym placu wokół wózka z dzieckiem, które zostało oddane w opiekę dozorcy Frankowi. Wokół wózka i dziecka rozgrywa się przedświąteczne miejskie życie, którego uczestnicy są konfrontowani z obecnością niemowlęcia. Nad wzięciem za nie odpowiedzialności zwyciężają zakupy, świąteczne przygotowania, domowe obowiązki, duma, egoizm, a nawet przekładanie życia zwierząt nad życie człowieka.

W końcu okazuje się, że dzieckiem jest sam Jezus, którego Maryja zostawiła na moment, by poddać ludzi próbie. Jak z niej ostatecznie wyszli? O tym można się przekonać podczas następnych przedstawień GT, które odbędą się w najbliższych dniach.

Kalendarz występów:

Sala teatralna przy kościele Miłosierdzia Bożego w Brzesku
12 stycznia 2019, godz. 18.30
13 stycznia 2019, godz. 17

RCKB w Brzesku

5 stycznia 2019, godz. 17
6 stycznia 2019, godz. 17

Galeria zdjęć Tarnowski Gość Niedzielny <== 

Ks. Zbigniew Wielgosz

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*