Nie przegap
Strona główna » Religia » Tłumy przyjaciół pożegnały Lillę Sztyler / zdjęcia

Tłumy przyjaciół pożegnały Lillę Sztyler / zdjęcia

W sobotę 24 marca 2018 r. kościół pw. św. Jakuba Apostoła i NMP Matki Kościoła wypełnił się białymi liliami. Brzesko, Lednica, Jamna. Rodzina, wodzireje, tancerze i wiele innych osób pożegnało Lillę Sztyler.

W kościele pw. św. Jakuba Apostoła i NMP Matki Kościoła odbyły się uroczystości pogrzebowe Lilli Sztyler.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. prał. Józef Drabik, kustosz brzeskiej fary.

– Świętej pamięci pani Lilla była człowiekiem orkiestrą, która potrafiła obdzielić dobrem mnóstwo osób – powiedział kapłan we wstępie do Mszy św.

Homilię wygłosił o. Andrzej Chlewicki OP z Ośrodka Dominikańskiego na Jamnej.

– Odeszłaś nagle, nieoczekiwanie. Dla nas to wielka strata. Coś w duszy cierpi! Lillo, jesteś nam bardzo bliska. Masz wielką rodzinę! Jesteśmy, by się z Tobą pożegnać, podziękować za ogrom dobra i piękna, co kształtem jest miłości. Byłaś szczodra w dzieleniu się miłością. Szczodra i nieoszczędna… – przypomniał dominikanin.

Lilla Sztyler była pedagogiem, nauczycielem tańca, wodzierejem. Angażowała się w ruch Lednica 2000, w warsztaty tancerzy lednickich, należała do brzeskiej Rodziny Kolpinga, w której założyła grupę młodych.

Na pogrzebie pani Lilli pojawili się wodzireje i wodzirejki ubrani we fraki. Osoby związane z Lednicą i Jamną zaznaczyły swą obecność białymi strojami i sztandarami lednickimi. W modlitwie uczestniczyły dzieci, których zmarła uczyła tańców ludowych.

Rodzina zwróciła się do uczestników pogrzebu, by – jeśli wyrażą taką wolę – przynieśli ze sobą białe lilie, ulubione kwiaty śp. Lilli Sztyler. Nie było osoby, która nie miałaby w rękach lilii lub kwiatów w białym kolorze.

Ciało zmarłej zostało złożone na cmentarzu komunalnym przy ul. Czarnowiejskiej w Brzesku.

Galeria zdjęć Tarnowski Gość Niedzielny <==

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ

Fot. Bogusław Hajduk

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*