Nie przegap
Strona główna » Religia » To już ostatni moment by zapisać się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską

To już ostatni moment by zapisać się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską

To już ostatni moment by zapisać się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską

To już ostatni moment by zapisać się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską

To już ostatnie chwile aby zapisać się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską. Do rozpoczęcia pielgrzymki pozostało jeszcze niespełna 19 dni. Wiele osób, które nie mogą wziąć udziału w całej dziewięciodniowej pielgrzymce wyrusza na trasę w pierwszy dzień – pielgrzymując z Tarnowa do Szczepanowa. Piesza Pielgrzymka do Częstochowy to czas pełen wielu wyrzeczeń, ale także wspaniałe doświadczenie bliskości Boga i bliźniego – mówią jej uczestnicy. Warto to sprawdzić.

„Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa” to hasło XXXVII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się w sobotę 17 sierpnia 2019 r. Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Pątnicy pójdą przez wioski i miasta naszego kraju z modlitwą i umartwieniem. Poniosą przesłanie o miłości do końca, aby u stóp Matki Bożej Częstochowskiej uklęknąć po dziewięciu dniach modlitwy, postu i pielgrzymkowego umartwienia. Przed nimi trasa ok. 230 km. Piesza Pielgrzymka Tarnowska wejdzie na Jasną Górę 25 sierpnia około godz. 14.00.

Tarnowskie pątnictwo swoją historią sięga 1982 roku. Każdego lata na Jasną Górę podąża niezliczona rzesza pielgrzymów. Są oni podzieleni na 25 grup, formowanych przy wyznaczonych parafiach Diecezji Tarnowskiej. Od Krynicy i Krościenka, przez Nowy Sącz, Tarnów, po Mielec i Dębicę, wierni ziemi tarnowskiej łączą się w drodze do Matki Częstochowskiej. I choć dla wielu pobudki do wyruszenia na pielgrzymi szlak są różne, cel pozostaje niezmienny. To podjęcie osobistej próby pogłębienia swojej relacji z samym Jezusem poprzez – niejednokrotnie ciężką – wędrówkę przed Tron Matki Najświętszej – Królowej Polski.

– My również każdego dnia będziemy przekazywać Wam najświeższe informacje z trasy tegorocznej PPT. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach w miarę możliwości chcemy transmitować „na żywo” wszystkie Msze Święte, zarówno z część A, jak i z części B. Nie zabraknie też obszernych relacji z trasy, galerii zdjęć, i transmisji na naszym fanpejdżu – piszą organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na pielgrzymkatarnowska.pl.

Pielgrzymi z Dekanatu Szczepanowskiego, Czchowskiego oraz Brzeskiego pielgrzymują tradycyjnie w grupie nr 8, której patronem jest Św. Stanisław ze Szczepanowa. Trzon grup stanowią pątnicy z parafii św. Jakuba z Brzeska. Centrum organizacyjne grupy: Brzesko – parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła.

W tym rok grupę nr 8 tarnowskiej pielgrzymki poprowadzi – ks. Łukasz Polniaszek.  Na co dzień ks. Polniaszek pracuje w parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku. Jest m.in. dekanalnym i okręgowym duszpasterzem młodzieży. 

Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską będą prowadzone, tak jak w latach ubiegłych, w każdej parafii do końca lipca, a w sierpniu w miejscach organizacji poszczególnych grup. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 100,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 70,00 zł, a każde dziecko do kl. III gimnazjum (8 klasy) włącznie tylko 20 zł resztę dopłaca Caritas.

Dodatkowe informacje na stronie www.pielgrzymkatarnowska.pl . Można tutaj znaleźć szereg aktualności a także przydatne informacje dla każdego pielgrzyma – a więc listę z ekwipunkiem pielgrzyma, słowniczek pielgrzymkowy oraz informacje o możliwości pielgrzymki duchowej lub ślubu na Pielgrzymce.

 


IB / PPT