Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Tomasz Latocha kandydatem na burmistrza! Oficjalna informacja

Tomasz Latocha kandydatem na burmistrza! Oficjalna informacja

Jak oficjalnie dowiedziała się nasza redakcja Tomasz Latocha (Brzesko Odnowa) – podjął decyzję o kandydowaniu na stanowisko burmistrza Brzeska. To już czwarty kandydat ubiegający się o to stanowisko. Do tej pory publicznie zadeklarowali swój start – Sławomir Pater (kandydat PiS), Mirosław Wiśniowski (Racjonalni Razem) oraz dotychczasowy burmistrz Grzegorz Wawryka (Wspólnota Samorządowa).

Tomasz Latocha to doświadczony, wieloletni samorządowiec szczebla powiatowego (w mijającej kadencji pełnił funkcję v-ce przewodniczącego Rady Powiatu). To również sprawny menadżer – od kilku lat pełni funkcję v-ce prezesa Zarządu Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. 

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. z siedzibą w Krakowie jest wiodącą, regionalną instytucją, działającą na rzecz rozwoju regionalnego; jednym z najpoważniejszych partnerów instytucji centralnych i samorządu województwa w kształtowaniu polityki innowacyjnego rozwoju regionu. MARR specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorstw, zapewniając kompleksowy know-how i nowoczesne rozwiązania finansowe. Świadczy usługi w zakresie pozyskiwania środków unijnych i pomaga efektywnie inwestować w Małopolsce.

Aktywność Tomasza Latochy jest także bardzo dobrze widoczna na polu działalności społecznej – angażuje się  m.in. w działalność OSP (jego macierzysta jednostka to OSP Szczepanów), profilaktykę bezpieczeństwa (współorganizator Małopolskie Dni Ratownictwa Medycznego w Porębie Spytkowskiej), działalność sportową i wiele innych inicjatyw które są realizowane przez szerokie grono lokalnych działaczy społecznych.

Prywatnie żonaty – żona Magdalena, 2 dzieci, mieszkają w Szczepanowie.

Jak wskazują wszelkiego rodzaju ankiety – zarówno internetowe, jak i telefoniczne – Tomasz Latocha jest jednym z głównych faworytów w walce o fotel Burmistrza Brzeska. O szczegółach jego decyzji będziemy informować w najbliższym czasie.

IB

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl