Nie przegap
Strona główna » Religia » Transmisja głównych uroczystości odpustowych ze Szczepanowa / 12 maja 2018 r.

Transmisja głównych uroczystości odpustowych ze Szczepanowa / 12 maja 2018 r.

W sobotę 12 maja główna uroczystość odpustowa w Szczepanowie. Zapraszamy do wysłuchania transmisji z uroczystości  RDN Małopolska oraz do oglądania transmisji online prowadoznych także na naszym profilu  FB. Szczegóły poniżej.

W programie uroczystości:
Godz. 10.15 – Procesja do Bazyliki z relikwiami; Św. Stanisława BM, św. Jana Pawła II, Świętych i Błogosławionych z naszej Diecezji.

10.45 – Erygowanie Stacji Drogi Krzyżowej w Panteonie Szczepanowskim

11.00 – Uroczysta suma pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża, z udziałem Kapituł; Katedralnej i Kolegiackich; z Bochni, Mielca, Nowego Sącza, i Wojnicza oraz Księży z Diecezji i Gości.

Na uroczystości zostali zaproszeni wierni z Dekanatu Szczepanowskiego z parafii: Bielcza, Borzęcin Dolny, Borzęcin Górny, Bucze, Maszkienice, Mokrzyska, Przyborów, Rudy Rysie; a także Alumni WSD w Tarnowie; Siostry zakonne z rejonu, Parafie Św. Stanisława BM; Samorządowcy; Małopolska Szkołę Wyższą w Tarnowie; Cech Rzemiosł Różnych z Brzeska; Katecheci świeccy; Nadzwyczajni Szafarzy Komunii Świętej; LSO – Lektorzy i Ministranci, DSM; PDMD; Grupy Kolędnicze i  Pielgrzymi.

 

W niedzielę 6 maja w Parafii Szczepanów – w Sanktuarium Świętego Stanisława BM, rozpoczął się tygodniowy odpust ku czci Św. Stanisława BM. Hasłem przewodnim uroczystości jest: „ ŚWIĘTY STANISŁAW PATRONEM JEDNOŚCI NARODOWEJ” w 100 – rocznica odzyskania Niepodległości oraz 40. rocznica pobytu Kard Karola Wojtyły w Szczepanowie oraz wyboru na Papieża. Uroczyste zakończenie odpustu w niedzielę 13 maja.

TRANSMISJE:

Msza Święta odpustowa będzie transmitowana przez Radio RDN.

Z kolei transmisja video z Bazyliki Mniejszej w Szczepanowie będzie dostępna na stronie parafii w zakładce KAMERA <== od godz. 11.00 

Także nasza redakcja przygotuje mobilną transmisję z całości uroczystości – poczynając od  procesji z Kaplicy Narodzenia do Bazyliki z relikwiami; Św. Stanisława BM, św. Jana Pawła II, Świętych i Błogosławionych z Diecezji; poprzez uroczystość erygowanie Stacji Drogi Krzyżowej w Panteonie Szczepanowskim oraz uroczystą sumę pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Transmisja będzie prowadzona na profilu w serwisie facebook.com <==

Święty Stanisław, Biskup i Męczennik, urodził się w Szczepanowie w diecezji tarnowskiej, około roku 1030. Był biskupem krakowskim w latach 1072-1079. Zginął w 1079 roku śmiercią męczeńską przez rozczłonkowanie, skazany przez króla Bolesława Śmiałego, któremu wypomniał nadużycia. Święty Stanisław, obok św. Wojciecha i Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, jest pierwszorzędnym patronem Polski. Uroczystość ku jego czci przypada 8 maja.

bazylikaszczepanow.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast