Nie przegap
Strona główna » Religia » Transmisja rezurekcji / sprawdź gdzie można zobaczyć

Transmisja rezurekcji / sprawdź gdzie można zobaczyć

Trwają uroczystości Wigilii Paschalnej w kościołach w Polsce i na świecie. Według tradycji najważniejsza liturgia w roku rozpoczyna się po zachodzie słońca. Jej dopełnieniem jest procesja rezurekcyjna, która odbywa się po wieczornej uroczystości lub o świcie. Transmisje uroczystości Wielkiej Soboty oraz Mszy rezurekcyjnej można obejrzeć dzięki kamerom zamontowanym w wielu kościołach na terenie Powiatu Brzeskiego.

– Obraz z kamery zamontowanej w prezbiterium bazyliki to bardzo dobry pomysł szczególnie dla osób nie mogących uczestniczyć bezpośrednio w Mszy Świętej np. z przyczyn zdrowotnych, podróżujących, przebywających w krajach bez dostępu do kościołów – mówi ks. prałat Władysław Pasiut – kustosz bazyliki.

Mszą Świętą rezurekcyjną (łac. resurrectio – zmartwychwstanie) nazywa się w Kościele rzymskokatolickim Mszę poranną odprawianą w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Mianem rezurekcji określa się również uroczystą procesję, która może być odprawiana zarówno po Wigilii Paschalnej (tj. w nocy z soboty na niedzielę), jak i wczesnym rankiem w Niedzielę Zmartwychwstania (przed Mszą Świętą). Procesja rezurekcyjna ma charakter uroczysty i radosny. 

 

Bazylika Mniejsza w Szczepanowie

Wielka Sobota – Uroczystości w Bazylice od godz 21.0o

Kamera <==

 

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Borzęcinie

Wielka Niedziela – Uroczysta Procesja Rezurekcyjna rano o godz.6.00.

Kamera <==

 

Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Szczurowej

Wielka Niedziela – Uroczysta Procesja Rezurekcyjna rano o godz.6.00.

Kamery <==

 

IB