Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Trasa Nowy Sącz-Brzesko – minister Nowak mówi NIE

Trasa Nowy Sącz-Brzesko – minister Nowak mówi NIE

RadioKrakowM-logoW czwartek minister transportu Sławomir Nowak odwiedził Małopolskę – spotkał się z samorządowcami z Tarnowa i Niepołomic oraz innymi lokalnymi politykami.

Minister transportu podczas spotkania w Wieliczce zapewniał, że budowa wschodniej obwodnicy Krakowa rozpocznie się najdalej za rok. Padła też deklaracja sfinansowania z pieniędzy budżetu państwa północnej obwodnicy Krakowa, ale kosztem innych dróg w naszym regionie – w tym planowanej budowy drogi Brzesko – Nowy Sącz – Muszynka stanowiące połączenie autostrady A4 i D1 na Słowacji.

Rozmawialiśmy o tej trasie Brzesko-Nowy Sącz. Jak gdyby w czasie dyskusji padła taka propozycja, by jeszcze z tych środków pomocy technicznej, które są do dyspozycji ministra w tej perspektywie finansowej spróbować zrobić wstępną dokumentacje i szacunek przebiegu tej trasy, bo ona jest istotna choćby z tego punktu widzenia, potężnych osuwisk, które tam są. One cały czas się ruszają i stanowią realne zagrożenie, więc to też była próba dyskusji takiej, co zrobić i z jakich środków, być może z innego miejsca z budżetu Państwa, np. od ministra Boniego, pozyskać środki na realizację tego. To nie jest tak, że z góry zakładamy, że minister Nowak nie widzi potrzeb. Minister ma po prostu ograniczone środki – mówi posłanka PO Katarzyna Matusik-Lipiec.

Źródło ==> Treść wywiadu na stronie Radio Kraków http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/JGAA-93UBSK

za Radio Kraków