Nie przegap
Strona główna » Sport » Tropem Wilczym w Jadownikach

Tropem Wilczym w Jadownikach

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W niedzielę 26 lutego w  230 miastach w całym kraju oraz m.in. w Nowym Jorku, Londynie oraz na Ukrainie, Litwie i w Australii odbędzie się tegoroczna piąta edycja Biegu Tropem Wilczym upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych. Po raz drugi na liście można znaleźć Jadowniki.

Oprócz biegu w tym dniu organizatorzy przygotowali wieczorny program artystyczny – gwiazdą wieczoru w Jadownikach będzie – TADEK Firma Solo.

Ideą projektu jest przede wszystkim uhonorowanie Żołnierzy Wyklętych, uczczenie ich pamięci, ale także przybliżenie historii i pokazanie kim byli. Intencją Biegu jest więc także edukacja dotycząca Żołnierzy Wyklętych. Tradycyjna długość Biegu wynosi 1963 metry, co stanowi odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty Józef Franczak „Lalek”. Dodatkowo w Jadownikach odbędzie się bieg na dystansie 10 tysięcy metrów.

Biuro zawodów, szatnie, toalety, natryski oraz depozyty będą znajdowały się w budynku sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Jadownikach, ul. Szkolna 7 ; 32-851 Jadowniki. W obu biegach prawo startu mają zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat. Osoby poniżej 16 roku życia mogą startować w biegu za okazaniem pisemnej zgody opiekuna prawnego. Limit uczestników biegu, którzy otrzymają pełne pakiety startowe wynosi 200 osób – aktualnie do udziału w biegu zgłosiło się już ponad 200 osób. Pakiety startowe będą wydawane w godzinach 9.00 – 11.00. Rozpoczęcie biegu zaplanowano na godz. 12.00.

Do wyboru będą przygotowane 2 trasy:
TRASA 1: dystans 1963 m.
Nawierzchnia asfaltowa, kamienista, fragmentami miękka, leśna. Trasa nie posiada atestu PZLA, ale będzie oznakowana i zabezpieczona.

TRASA 2: dystans 10 km.
Nawierzchnia asfaltowa, kamienista, fragmentami miękka, leśna, oznaczona co 1 km

Organizatorami biegu są: Sołtys oraz Rada Sołecka wsi Jadowniki, Burmistrz Brzeska oraz Brzeski Klub Biegacza „VICTORIA”.

Dodatkowe informacje nt. biegu można znaleźć na stronie: http://tropemwilczym.com.pl/ <==

Program Narodowych Obchodów Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” / część sportowa

Jadowniki 26.02.2017 r.

Godz. 12.00

Ogólnopolski Bieg „Tropem Wilczym” – Budynek Gimnazjum w Jadownikach, ul. Szkolna 7
Bieg odbędzie się na dwóch dystansach: 1963 m oraz 10 km

tropemwilczym.com.pl