Nie przegap
Strona główna » Felietony » Trudna rodzinna decyzja

Trudna rodzinna decyzja

Szybką i trudną decyzję musiała podjąć wczoraj wieczorem czteroosobowa rodzina planująca wakacje w Bułgarii. Kontrola paszportowa na lotnisku w Krakowie-Balicach ujawniła bowiem, że głowa rodziny (ojciec) legitymuje się unieważnionym administracyjnie dowodem osobistym.

Mężczyzna nie posiadał przy sobie innego dokumentu tożsamości uprawniającego do przekroczenia granicy, w związku z tym nie zezwolono mu na wyjazd z Polski.

Okazało się, że 5 dni wcześniej niedoszły pasażer zagubił swój dowód osobisty. Zgłosił ten fakt odpowiednim organom, które unieważniły dokument. Polak odnalazł jednak zagubiony dowód osobisty i postanowił nadal się nim posługiwać.

Funkcjonariusze SG pouczyli obywatela RP o konieczności wyrobienia nowego dowodu osobistego.

Pozostali członkowie rodziny, posiadający ważne dokumenty podróży ostatecznie zdecydowali o wylocie na opłacone wakacje. 

Pamiętajmy o tym, że po zgłoszeniu utraty dokumentu, zostaje on unieważniony przez właściwy organ i nie uprawnia do przekraczania granicy.

Przed wyjazdem na zagraniczne wakacje przypominamy, o czym należy pamiętać przed czekającą podróżą.

karpacki.strazgraniczna.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast