Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Trwa budowa hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie / zdjęcia

Trwa budowa hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie / zdjęcia

Trwają intensywne prace budowlane hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie. Będzie to jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w regionie.

Oprócz pełnowymiarowej hali sportowej inwestycja obejmuje również utworzenie niezbędnej infrastruktury technicznej i komunikacyjnej. Budowane są także nowe sale dydaktyczne. Obiekt będzie przystosowany nie tylko do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego czy też organizacji zawodów sportowych. Będą w niej odbywać  się uroczystości szkolne oraz gminne. Hala będzie dostępna zarówno dla uczniów, organizacji społecznych, jak i samych mieszkańców. Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowano na 2020 rok.

– To historyczne wydarzenie i zarazem sukces naszej gminy. Udało nam się pozyskać dużą dotację, aby stworzyć obiekt, który będzie służył przez najbliższe dziesięciolecia całej społeczności naszej gminy – mówi wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Wartość tego projektu, to prawie 12 milionów złotych, z czego 4 miliony Gminie Dębno otrzymała w formie dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wykonawcą inwestycji, w wyniku przeprowadzonego przetargu, zostało Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne „Łęgprzem” Sp. z o.o. z Krakowa. 15 października 2018 r. uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę hali sportowej.

Foto Maciej Mazur

IB