Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Trwa realizacja projektu „Aktywny Senior”

Trwa realizacja projektu „Aktywny Senior”

magmaOd dnia 1 czerwca 2016 roku Fundacja „MAGMA” im. Ronalda Reagana w Borzęcinie przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego realizuje projekt pn. „Aktywny Senior”.

Projekt ma na celu wsparcie funkcjonowania społecznego oraz przeciwdziałanie wykluczeniu 50 osób w podeszłym wieku – emerytów i rencistów, poprzez aktywność turystyczną , fizyczną, kulturalną, oraz integrację i nawiązanie relacji pomiędzy mieszkańcami 2 powiatów województwa małopolskiego – tarnowskiego i brzeskiego.

W ramach projektu realizowane są takie działania jak:

– zorganizowanie 2-ch jednodniowych wyjazdów integracyjnych na baseny termalne do Solca Zdroju połączonych z gimnastyką – agua-aerobik
– jednodniowy wyjazd integracyjny do Krynicy Zdrój – połączony ze zwiedzaniem miasta
– zorganizowanie warsztatów integracyjnych „ Pasje i zainteresowania” – nauka tworzenia sztucznych kompozycji kwiatowych na różne okazje, oraz sztuka tworzenia bukietów zielnych
– wyjścia kulturalne – 2 wyjścia uczestników do kina – spośród aktualnej oferty uczestnicy projektu sami zdecydują gdzie i co chcieliby zobaczyć.

Nadrzędnym celem realizacji zadania jest sprawienie, aby uczestnicy projektu – osoby starsze – emeryci i renciści nie czuli się wykluczeni społecznie. Możliwe to jest poprzez zmianę stylu życia osób starszych, aktywne spędzanie wolnego czasu oraz ich udział w życiu społecznym. Wszystko to sprawi, że uczestnicy projektu będą mogli poprawić swoją kondycję fizyczna i psychiczną oraz rozwinąć swoje pasje i zainteresowania, co w konsekwencji przełoży się na korzyści dla swoich lokalnych społeczności.

Miejscem realizacji projektu jest teren województwa małopolskiego (zaplanowane wyjazdy integracyjne). Wsparciem zostaną objęci mieszkańcy 2 powiatów województwa małopolskiego. Zaplanowane spotkania, warsztaty oraz seminarium odbędą się na terenie gminy Borzęcin.

ug