Nie przegap
Strona główna » Sport » Turniej trampkarzy w Lewniowej

Turniej trampkarzy w Lewniowej

IMAG0288W dniu 25 maja o godz. 10:00 odbył się turniej piłki nożnej trampkarzy starszych Brzeskiego Podokręgu Piłki Nożnej. Organizatorem tej sportowej imprezy było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lewniowa „Z Nami Łatwiej” oraz LKS „ORZEŁ” Lewniowa.

Turniej zorganizowano w ramach projektu realizowanego we współpracy z Lokalną Grupą Działania Stowarzyszenie „Na śliwkowym Szlaku”.

Do wyżej wymienionej rywalizacji sportowej zostało oficjalnie zaproszonych 8 drużyn z powiatu brzeskiego prowadzących kategorie wiekową trampkarzy starszych z następujących klubów: IVA Iwkowa, Olimpia Kąty, Piast Czchów, Uszew, Tęcza Gosprzydowa, Wulkan Biesiadki, Pagen Gnojnik i „ORZEŁ” Lewniowa. Przebieg rozgrywek nadzorowało dwóch sędziów wyznaczonych przez Podokręg Brzeski Piłki Nożnej (w przypadku meczów ligowych sędziuje jeden sędzia w tej kategorii wiekowej).

Zgodnie z regulaminem i po ustaleniu zasad z opiekunami drużyn turniej został rozegrany w dwóch grupach po cztery zespoły. W grupie grano systemem „każdy z każdym” (jeden zespół grał więc 3 mecze), a następnie do półfinału weszły cztery drużyny z pierwszych i drugich miejsc. Po zakończeniu kwalifikacji grupowej w finale znalazły się drużyny IVA Iwkowa i Piast Czchów z grupy A oraz „ORZEŁ” Lewniowa i Olimpia Kąty z grupy B. W półfinale IVA Iwkowa przegrała swoje spotkanie z Olimpią Kąty 0:1, a LKS „ORZEŁ” Lewniowa pokonał Piasta Czchów 3:1. Zacięta rywalizacja w finale oraz dobra gra w obronie spowodowały, że doszło do rzutów karnych, w których lepszym zespołem okazał się LKS „ORZEŁ” Lewniowa wygrywając rywalizację 2:1. Sukces spowodował ogromną eksplozję radości wśród zebranych kibiców.

Wielkim bohaterem meczu finałowego został bramkarz LKS-u „ORZEŁ” Lewniowa Dawid Bereta oraz kapitan drużyny Konrad Stanuszek, który został królem strzelców całego turnieju. Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach otrzymały w nagrodę po 2 piłki o wartości 230 zł łącznie oraz pamiątkowe dyplomy.

Poza sprawami sportowymi cała impreza była przygotowana profesjonalnie w zakresie logistycznym przez nasze wiejski stowarzyszenie. Zaproszeni goście oraz wszystkie zespoły zostały ugoszczone w iście majowym weekendowym stylu, czyli smacznym grillem, a dla najmłodszych rozstawiono zjeżdżalnię oraz inne atrakcje. W trakcie przerw pomiędzy meczami dla kibiców tańczyły nasze piękne i uzdolnione dziewczęta z zespołu cheerleaders, które zostały również okrzyknięte widowiskową atrakcją w tym turnieju.

Serdeczne podziękowania kierujemy do organizatorów – dziękujemy Panu Prezesowi Wojciechowi Rzepie i całej jego ekipie ze stowarzyszenia z Lewniowej za organizację całego przedsięwzięcia oraz LKS-owi ORZEŁ Lewniowa za emocjonujące widowisko sportowe. Wszystkich naszych gości zapraszamy na kolejne imprezy organizowane w Lewniowej jeszcze w tym roku.

Artur Seniuk
Prezes LKS „Orzeł” Lewniowa