Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

plakat-pokrzywdzeni-201622 lutego to Dzień Ofiar Przestępstw, który jak co roku rozpoczyna Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Celem kampanii jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem potrwa do 27 lutego 2016 r.

„Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw” to kampania mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw (Dz. U. nr 59 poz. 517).

Jak co roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Brzesku zapraszają w dniach 22-27 lutego osoby pokrzywdzone przestępstwem na spotkania z policjantami, pracownikami socjalnymi Miejskich  i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, członkami zespołów interdyscyplinarnych, członkami komisji rozwiązywania problemów alkoholowych oraz psychologiem.

Podczas spotkań uzyskać można informacje dotyczące przysługujących uprawnień oraz sposobu załatwienia sprawy.

Szczegółowe informacje dotyczące godzin dyżurów w poszczególnych punktach można znaleźć na www.brzesko.policja.gov.pl

sp