Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Tymczasowy zjazd z A4 już otwarty! / zdjęcia

Tymczasowy zjazd z A4 już otwarty! / zdjęcia

11l 329Od wtorku 9 lipca kierowcy mogą już korzystać z przebudowanej ul. Leśnej, która stanowi tymczasowy zjazd z autostrady A4 w Brzesku.

Po otwarciu przejazd ul. Leśną odbywa się płynnie, a z opinii kierowców wynika że są bardzo zadowoleni z oddanego łącznika. Do tej pory część kierowców z Brzeska i okolic po zjeździe z węzła Brzesko dojeżdżało do „starej czwórki” lokalnymi dogami przez Jasień.

W trakcie remontu większość ruchu w kierunku na Nowy Sącz i Słowację odbywała się poprzez węzły autostradowe w Szarowie i Bochni. Ograniczenia tonażowe powodują, że możliwość zjazdu na węźle w Brzesku mają nadal tylko samochody o tonażu do 10 ton oraz autokary.

Nieco zamieszania wprowadzają znaki drogowe nadal informujące o zamknięciu ul. Leśnej, o których „zapomnieli” pracownicy instytucji odpowiedzialnych za pobliskie drogi.

Ulica Leśna została poszerzona z 5 do 7 metrów – po jednej stronie został wybudowany chodnik, pojawiły się także ekrany akustyczne, a na skrzyżowaniu z ul. Wiejską sygnalizacja świetlna. Wszystko to w znaczący sposób podnosi również bezpieczeństwo i komfort mieszkańców ul. Leśnej.

Remont kosztował blisko 11, 5 mln zł.

Pomimo że ulica Leśna została oddana do użytku – to węzeł Brzesko nadal nie sprawia najlepszego wrażenia. Pomijając rozmyte nasypy, które ucierpiały podczas ulewnych deszczy w ostatnich miesiącach – trudno jednak pogodzić się z zalegającym na jezdni piaskiem i ogólnym bałaganem w okolicy małego ronda na węźle.

Przypomnijmy, remont Leśnej, która łączy krajową ‘czwórkę’ z autostradą opóźnił się, ponieważ część mieszkańców protestowała przeciwko jej rozbudowanie. Ich obawy dotyczące budowy docelowego zjazdu w Jasieniu, nadal są aktualne – jak informuje Radio Kraków już teraz wiadomo, że Leśna może być zjazdem z autostrady nieco dłużej niż to pierwotnie planowano, czyli do końca 2014 r.

IB

 

2 komentarze

  1. Fanatyk Ulicy Wiejskiej ;)

    No nareszcie bardzo pieknie wkoncu sie udalo niepotrzebne bylo tylko to cackanie z ta garstka ”moherowych blokersow” haha ale wkoncu jest zajebiscie pozdrawiam 😉

  2. Dzisiaj miałam przyjemność wypróbować- super! Chodniki, barierki, światła, droga szeroka, bez dziur, chciałabym mieć taka drogę dojazdową do domu:(