Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Ubój rytualny – legalny. Liczą na zatrudnienie

Ubój rytualny – legalny. Liczą na zatrudnienie

logo_radia_ddd3-n1Ubój rytualny legalny w Polsce. Tak zdecydował Trybunał Konstytucyjny. Oznacza to, że wiele firm nadal będzie mogło eksportować mięsa do krajów w których zamieszkują Żydzi i Muzułmanie. Firma Imex z Brzeska zajmująca się ubojem kurcząt po wprowadzaniu zakazu ograniczyła produkcje o blisko 40 procent. Teraz liczy na obudowanie straconych rynków zbytu.

Wyściele firmy Imex z Brzeska nie kryją radości z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Jednak obawiają się czy będą wstanie ponownie zdobyć rynki zbytu dla kurczaków, które jeszcze dwa lata temu wysyłała do krajów muzułmańskich – Konkurencja, która przejęła od nas klientów teraz tak łatwo man ich nie odda- mówi Grzegorz Marek,prezes firmy Ubój rytualny dozwolony jest w 22 krajach Unii Europejskiej. I właśnie firmy z tych krajów dostały nowe kontrakty. Prezes Marek, liczy, że polska marka, którą wypracowali przedsiębiorcy zwycięży i firmie pozwoli się rozwijać- Czas pokaże jak to będzie szybko możliwe-dodaje. Firma Imex z Brzeska większość swojej produkcji kierowała na rynki muzułmańskie. Po zmianie prawa musiała zwolnić kilkadziesiąt osób. Teraz one liczą na ponowne zatrudnienie.

rdn.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast