Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » UCZENNICE Z „TRÓJKI” W GRONIE FINALISTÓW KONKURSU HUMANISTYCZNEGO

UCZENNICE Z „TRÓJKI” W GRONIE FINALISTÓW KONKURSU HUMANISTYCZNEGO

Małopolski Konkurs Humanistyczny organizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie należy do najbardziej prestiżowych w województwie. Jest one trzyetapowy i wymaga od uczestników dużego nakładu pracy i zaangażowania. Zmagania te dają szansę uczniom wykazania się swoją wiedzą w rywalizacji z rówieśnikami z innych szkół, na rozwijanie swoich zainteresowań, zmierzenie się zagadnieniami obejmującymi całą podstawę programową szkoły podstawowej oraz wiadomościami i umiejętnościami ponadprogramowymi. Z dumą informujemy, że w tym roku szkolnym dwie uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 odniosły sukces w konkursie i uzyskały tytuły finalistek.

Aleksandra Krokosz i Klaudia Sambor uczęszczają do klasy 6 c. Do konkursu przygotowywały się już od września pod czujnym okiem polonistki – pani Justyny Krzywackiej.  Po pomyślnym udziale w etapie szkolnym awansowały do zmagań na szczeblu rejonowym. W tym etapie towarzyszyły im także dwie uczennice z naszej szkoły: Emilia Kura z 7 a i Małgorzata Leś z 7 b. Jednak zgodnie z zasadami konkursu do finału przeszli tylko ci uczestnicy, którzy uzyskali aż 90% punktów z testu.  Taki wynik osiągnęły Ola i Klaudia, dzięki czemu znalazły się w gronie 113 najlepszych uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego. Należy także podkreślić, że w etapie wojewódzkim były jedynymi reprezentantkami gminy Brzesko. Niestety, tym razem nie udało się sięgnąć po  najwyższe osiągnięcie w konkursie, czyli tytuł laureata. Mimo to należy dziewczynkom pogratulować wielkiej pracowitości, wytrwałości oraz ogromnej wiedzy. Życzymy im także powodzenia w kolejnych zmaganiach.

Magdalena Głowacka – Zastawnik

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast