Nie przegap
Strona główna » Region » Uczymy się ratować życie – pierwsza pomoc przedmedyczna

Uczymy się ratować życie – pierwsza pomoc przedmedyczna

Już po raz trzeci Starostwo Powiatowe w Bochni realizuje program pn. „Uczymy się ratować życie – pierwsza pomoc przedmedyczna”. Jest to pogram polityki zdrowotnej o charakterze edukacyjnym z zakresu pierwszej pomocy.
W projekcie bierze udział około 1065 uczniów klas II szkół ponadgimnazjalnych zlokalizowanych na terenie powiatu bocheńskiego, dla których powiat bocheński jest organem prowadzącym. Tematyka zajęć prowadzonych w formie wykładów i ćwiczeń z instruktorem obejmuje: BLS (resuscytacja krążeniowo-oddechowa), BLS-AED (resuscytacja krążeniowo-oddechowa z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego), zachorowania, omdlenia, krwawienia z nosa, drgawki, zawał mięśnia sercowego, udar mózgu, urazy, postępowanie ogólne, zranienia, amputacje, ciała obce, złamania, porażenie prądem elektrycznym, oparzenia i zadławienia. Wykłady potrwają do końca roku szkolnego, a w październiku odbędzie się Międzyszkolna Olimpiada Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Każda szkoła uczestnicząca w programie wystawiła swoją 4 – osobową reprezentację do uczestnictwa w rozgrywkach, ocenianą przez Ratownika Medycznego  z bocheńskiego szpitala, przedstawicieli firmy, która szkoli oraz przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Bochni. W zeszłym roku zwycięzcą zostali uczniowie I LO w Bochni.
sp

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast