Nie przegap
Strona główna » Kultura » Udany koncert Lao Che i Bluejay / zdjęcia

Udany koncert Lao Che i Bluejay / zdjęcia

DSC_0029-1 (Kopiowanie)W sobotę, 9 listopada, na Dużej Scenie Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie wystąpił „Lao Che”. Podczas koncertu zagrał utwory ze swojej najnowszej płyty pt. „Soundtrack”. Jako support wystąpi zespół “BLUEJAY”, który tworzą młodzi muzycy z powiatu bocheńskiego i brzeskiego.

Niezwykle energetyczny koncert Lao Che spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności. Również występ młodych muzyków z „Bluejay” spotkał się z uznaniem i był wielokrotnie nagrodzony oklaskami.

Lao Che to zespół założony w 1999 roku w Płocku. Największą popularność zyskał w 2005, po wydaniu drugiego albumu zatytułowanego „Powstanie Warszawskie”. W 2010 roku grupa po wydaniu płyty „Prąd stały/prąd zmienny” zainspirowana klasycznymi albumami z muzyką filmową postanowiła przygotować płytę która swoją różnością i koncepcją stanowiłaby autorski „Soundtrack”. Krążek pod tym właśnie tytułem ukazał się w 2012 roku.

BlueJay – to nowy, działający od kilku miesięczny projekt muzyczny. Występują w składzie: Katarzyna Gałkowska – wokal (Brzesko), Kacper Kornaś – gitara (Jurków), Paweł Grabarz – perkusja (Lipnica Murowana), Marek Kopacz – bas (Dąbrówka). Zespół ma swoje “pięć minut” – ich występ oczarował jurorów szóstej edycji polsatowskiego programu “Must Be The Music”.

 

IB

Foto-Mateusz Franczyk