Nie przegap
Strona główna » Region » Udostępniono most w Stradomce

Udostępniono most w Stradomce

image028Udostępniono dla ruchu kołowego i pieszego most, którego b udowa trwała zaledwie 5 miesięcy. Trwają jeszcze prace porządkowe wokół mostu, które zakończą się w przyszłym tygodniu.

Inwestycja polegała na rozbiórce dotychczasowego most na rzece Stradomka i budowie nowego obiektu. W nowym miejscu powstał jednoprzęsłowy żelbetowy most łukowy o szerokości 13,2m i długości całkowitej 82 m – wyjaśnia Adam Korta Dyrektor PZD

Poszerzono drogę powiatową do 7,6 m i wybudowano chodniki. Przebudowie uległo również skrzyżowanie z drogą gminną, którą poszerzono do 5m a po obu stronach powstały chodniki o szerokości 2m.

Wody opadowe z jezdni zostały odprowadzone do przebudowanych i umocnionych rowów przydrożnych, a skarpy zabezpieczono narzutami kamiennymi. Zamontowane zostały także bariery drogowe.

Inwestycja była możliwa dzięki otrzymanej przez powiat bocheński promesie na usuwanie skutków klęsk żywiołowych z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w wysokości ok. 7,7 miliona złotych.

sp

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast