Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Umowa podpisana. Powstanie skatepark w Przyborowie

Umowa podpisana. Powstanie skatepark w Przyborowie

Umowa_Skate_ParkBlisko 325 tysięcy złotych będzie kosztować budowa skate parku na obiekcie sportowym Błękitnych w Przyborowie. W dniu 10 października br. podpisano umowę o dofinansowanie realizacji zadania pn.: „Wypoczynek i edukacja na szlaku historii Przyborowa – budowa „muralu” wraz z instalacją skate parku” w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Wartość dofinansowania wyniesie blisko 176 tysięcy złotych.

W ramach realizacji projektu wykonana zostanie płyta z pięcioma urządzeniami skateparku typu: bank ramp, funbox z grindboxem 3/3 + grindbox 1, minirampa, poręcz prosta, ławka, ciągi piesze z kostki brukowej, nawierzchnia z kostki pod trybuną, elementy małej architektury, piłkochwyty, tablice informacyjne umieszczone na wybudowanych murach z informacją o historii Przyborowa oraz nasady zieleni – mówi wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak.

To pierwszy tego typu obiekt nie tylko w gminie, ale również w powiecie brzeskim. Jak podkreślają władze samorządowe gminy Borzęcin to wyjście naprzeciw oczekiwaniom zainteresowanych, którzy niejednokrotnie zgłaszali potrzebę budowy tego typu instalacji w tej miejscowości. Skate park będzie ogólnodostępny dla wszystkich zainteresowanych.

Zadanie zostanie zrealizowane do końca marca 2015 roku.

ug

3 komentarze

  1. Przyborów będzie miało skate park przy obiekcie sportowym a Jasień dalej czeka na boisko ze sztuczną murwą …
    Ja się pytam dlaczego nikt nie rozlicza urzędników z wydawania pieniędzy po znajomości. 3000 mieszkańców, sąsiad Brzeska i nie mamy gdzie grać w piłkę nożną o skateparku nawet NIE MARZĄC. Miejscowości typu Mokrzyska, Przyborów, Jadowniki, Poręba czy Uszew są od lat zaopatrzone w takie obiekty. Gdzie tu jakaś sprawiedliwość ja się pytam? Trzeba chyba ruszyć 4 litery i powysyłać jakieś skargi.. ten absurd mi się w głowie nie mieści

  2. Jeszcze oświetlenie by się przydało

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast