Strona główna » Wiadomości » Uroczyste obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Uroczyste obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

11 listopada br. w całym kraju odbywały się uroczyste obchody odzyskania przez Polskę niepodległości. Mieszkańcy powiatu brzeskiego, dzieci i młodzież, przedstawiciele samorządów lokalnych, służb mundurowych oraz instytucji państwowych zebrali się przy brzeskim magistracie, aby także uczcić tą doniosłą rocznicę.

W uroczystych obchodach brzeską Policję reprezentował Komendant Powiatowy Policji w Brzesku mł.insp. Bogusław Chmielarz. Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt państwowych obchodzone dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach zaborów. W tym roku obchody tego święta nabierają szczególnego znaczenia, bowiem przypada setna rocznica odzyskania wolności i suwerenności przez Naród Polski. Uroczystą oprawę miały również obchody tego święta w Brzesku. Poczty sztandarowe i delegacje punktualnie o godz. 10.00 wyruszyły spod budynku Urzędu Miejskiej w Brzesku do Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Starszego, gdzie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie odśpiewano hymn i złożono biało-czerwone wiązanki kwiatów.

Dzień 11 listopada ustanowiony został uroczystym Świętem Niepodległości na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. o Święcie Niepodległości. Święto to zostało zniesione po II wojnie światowej – w 1945 r., a następnie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r.

KPP Brzesko

Foto Maciej Mazur

Foto Bogusław Hajduk

Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Brzesku-przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji pod Pomnik Nieznanego żołnie kwiatów?????? #niepodlegla #niepodległa #100latniepodległej

Opublikowany przez Informator Brzeski Niedziela, 11 listopada 2018

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl