Nie przegap
Strona główna » Religia » Uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych – Szczepanów

Uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych – Szczepanów

Kolędnicy misyjni rozpoczynają w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w diecezji tarnowskiej zbiórkę ofiar na projekty realizowane przez polskich księży na misjach w Afryce i Ameryce Południowej. W akcji uczestniczy ponad 17 tysięcy dzieci. Co roku coraz więcej parafii włącza się w akcję kolędników misyjnych. W 2010 roku było ich 394. Od lat w tej akcji bierze udział Parafia Szczepanów. Mali kolędnicy odwiedza nasze domy między 26 a 31 grudnia.

Dzieci chcą pomóc szczególnie najmłodszym, wśród których pracują tarnowscy misjonarze m.in. w Kamerunie, Republice Środkowoafrykańskiej, Zambii, Brazylii i Peru. Zebranymi ofiarami wsparte zostaną między innymi dzieci z Sudanu. Hasło tegorocznego kolędowania „Nsatu Nzambi, Nsatu Kuzaba” w języku munukutuba używanym na południu Republiki Konga oznacza „Głód Boga, głód wiedzy” – co w wolnym tłumaczeniu znaczy: „By dzieci mogły poznać Boga i zdobywać wiedzę”.

Prowadzona w Polsce akcja „Kolędnicy Misyjni” to szansa dla małych Sudańczyków na godniejsze życie – schronienie i opiekę, pomoc medyczną, szkoły i przedszkola, domy dla sierot, program walki z głodem i dostęp do wody. Dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci chodząc od domu do domu będą przedstawiać scenkę kolędniczą, w której opowiedzą o radości Bożego Narodzenia i marzeniach sudańskich dzieci, kwestując przy tym na ich rzecz.

Na podsumowanie akcji 14 stycznia 2012 roku, w bazylice mniejszej w Nowym Sączu, odbędzie się XIV Spotkanie Kolędników Misyjnych. Rozpocznie się ono o godz. 10.00 mszą św. celebrowaną przez Księdza Biskupa. Po niej, jedna z grup zakolęduje Księdzu Biskupowi. Następnie uczestnicy spotkania zobaczą krótki film o realizacji projektów kolędniczych oraz wezmą udział w konkursie specjalnie przygotowanym na tę okazję.

IB

Foto-Olczak

Podobne artykuły
„%RELATEDPOSTS%”