Nie przegap
Strona główna » Kultura » UWAGA: Gwiazdy XIV BORZĘCKIEGO ŚWIĘTA GRZYBA

UWAGA: Gwiazdy XIV BORZĘCKIEGO ŚWIĘTA GRZYBA

Już po raz XIV odbędzie się Borzęckie Święto Grzyba.  Ta jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez w regionie z pewnością będzie przykuwać uwagę mieszkańców regionu. W dniach 25-26 sierpnia nie zabraknie gwiazd polskiej estrady, ale również zmagań sportowych oraz kulinarnych. Na scenie zaprezentują się Red Lips, C-Bool, Piersi, Gromee!

Gwiazdy tegorocznych IX Dni Gminy Borzęcin oraz XIV Borzęckiego Święta Grzyba zaprezentował wójt Janusz Kwaśniak podczas trwającej właśnie „Rocznej Konferencji Prasowej Gminy Borzęcin”.

IX DNI GMINY BORZĘCIN
GRAJMY SWOJE Z RDN MAŁOPOLSKA
I XIV BORZĘCKIE ŚWIĘTO GRZYBA
Stadion sportowy w BORZĘCINIE

Sobota, 25 sierpnia 2018r.

KONCERT: RED LIPS
W 2011 roku wzięli udział w I edycji talent show telewizji Polsat – „Must Be the Music. Tylko muzyka”, gdzie dotarli do półfinału. W 2013 roku, szturmem podbili polskie stacje radiowe hitem „To Co Nam Było”. Gdy kolejne single „Czarne i Białe”, „Zanim Odejdziesz”, „Szanta” z debiutanckiego albumu osiągały czołowe notowania na listach przebojów, rzucili dotychczasową pracę, by zająć się wyłącznie muzyką. Liczba fanów rosła w tym czasie lawinowo, a wraz z nią popularność piosenek RED LIPS. Na samym tylko YouTube liczba odtworzeń przekroczyła 60 milionów!

 

KONCERT: C-BOOL
C-BooL czyli Grzegorz Cebula urodzony 30.05.1981 w Pyskowicach na Śląsku. Od najmłodszych lat muzyka była dla niego głównym hobby i zainteresowaniem. Z muzyką klubową związany od 1992 roku, zaś jako DJ czynnie pracuje od 1998 roku. Produkcją muzyki zajmuje się od 2002 roku. Dwa najpopularniejsze nagrania z okresu 2003-2005 – Would You Feel i House Baby, wyznaczyły od dnia swojego powstania nowy trend w muzyce tanecznej, który królował na parkietach tanecznych w Polsce i w kilku krajach Europy przez długi czas.
W 2016 roku ukazał się singiel – „Never Go Away. Kompozycja znalazła się na 1. miejscu najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Nagranie uzyskało w Polsce status diamentowego singla, przekraczając liczbę 100 tysięcy sprzedanych kopii. Tego samego roku ukazał się singel „Magic Symphony” Utwór pokrył się w Polsce poczwórną platyną, rozchodząc się w nakładzie przekraczającym 80 tysięcy kopii.
9 marca 2018 ukazał się singiel „Wonderland”, który po 26 dniach od premiery osiągnął wynik ponad 14 mln wyświetleń w serwisie YouTube.

Niedziela, 26 sierpnia 2018r.

KONCERT: PIERSI
Kapela rockowa powstała w 1984 roku w Jarocinie. Zespół założyli: Paweł Kukiz, Zbyszek „DZIADEK” Moździerski, Rafał „JEZIORO” Jezierski oraz Andrzej „OLI” Olszewski. Twórczość Piersi charakteryzują prześmiewcze teksty, które zawsze dotykają ważnych i aktualnych kwestii społecznych, kulturalnych i politycznych w Polsce.
W styczniu 2013 roku Paweł Kukiz zrezygnował ze współpracy z zespołem Piersi. Muzycy nie złożyli jednak broni i postanowili kontynuować swoją artystyczną działalność. Zrodził się pomysł, aby nagrać płytę „PIERSI i PRZYJACIELE 2”.
Od lutego do maja 2013 roku, zespół PIERSI skomponował czterdzieści cztery utwory, z czego 17 najlepszych – ich zdaniem – zostało umieszczonych na nowej płycie. Pochodząca z płyty „Piersi i Przyjaciele 2” piosenka „Bałkanica” promująca swoisty powrót Piersi, przysporzyła grupie nowych odbiorców. Zespół w tym roku zaprezentuje się w Borzęcinie.

KONCERT: GROMEE
Gromee to krakowski producent, DJ, remixer, autor tekstów i kolekcjoner muzyki. Swoje pasje rozwija w rodzinnym mieście – Krakowie. Odnajduje się doskonale w rożnych gatunkach muzyki, nie tylko klubowej. W 2015 roku premierę miał singiel artysty utwór „Follow You” który wokalnie wspiera amerykański wokalista współpracujący m.in. z Timbalandem.
W 2015 i 2016 roku artysta gościnnie wystąpił również na Life Festiwal Oświęcim, gdzie zagrał między innymi przed Eltonem Johnem. W roku bieżącym Gromee będzie reprezentował Polskę na 63. Konkursie Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie.

Oprócz koncertów gwiazd sceny muzycznej w trakcie obchodów Dni Gminy Borzęcin, które odbędą się w dniach 19-26 sierpnia br. i Borzęckiego Święta Grzyba nie zabraknie stałych elementów programu takich jak: Konkurs Sołectw, Konkurs na Potrawę z Grzybów, Konkurs na Kosz Grzybów, czy licznych turniejów rekreacyjnych i sportowych.

Szczegółowe informacje dotyczące imprezy, w tym samego programu można będzie już wkrótce znaleźć na stronie internetowej www.swietogrzyba.pl oraz na facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/swietogrzyba/

Już dzisiaj Państwa na te wydarzenia serdecznie zapraszamy!!!

 

borzecin.pl