Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Uwaga! Możliwe burze z gradem / 21 czerwca 2018 r.

Uwaga! Możliwe burze z gradem / 21 czerwca 2018 r.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne o burzach z gradem (2 stopień zagrożenia).

  • Obszar: powiat brzeski
  • Ważność: od godziny 14:00 dnia 21 czerwca 2018 roku do godziny 04:00 dnia 22 czerwca 2018 roku
  • Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 25 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h. Miejscami grad.
  • Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%.

Uwagi: Komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany.

Osoby zainteresowane prognozami meteo oraz obserwacją zjawisk pogodowych zachęcamy do polubienia profilu Internetowa Stacja Meteo Tarnowiec Na profilu można znaleźć bardzo trafne prognozy dotyczące regionu tarnowskiego. Ze swojej strony polecamy!

W przypadku dzisiejszego wieczoru możemy znaleźć na tym profilu następującą informację:

Według danych IMGW o godzinie 15 różnica temperatury w Polsce wynosiła od 12,0 st. C w Świnoujściu do 33,1 st. C w Tarnowie czyli aż 21,1 st. C – niezbyt częsta wartość! To jest zapowiedź skali jutrzejszego ochłodzenia. W rejonie Tarnowa tworzą się burze – nie są bezpośrednio związane z linią frontu, gdyż ta rozciąga się obecnie od Gdańska po Wrocław i z prędkością około 40-50 km/h przesuwa się na wschód.

Trudno powiedzieć, jak rozwiną się burze. Rozwinęły się na wschód i południe od Tarnowa, prawdopodobnie w rejonie Dębicy i Rzeszowa będzie solidnie teraz padało, ale punktowo. Może trochę więcej popada wieczorem, gdy dotrze linia frontu. Wstępnie większe opady możliwe są 27-28.06., ale to jeszcze nic pewnego. Nadal mamy miejscami już dramatyczną suszę.

Osoby posiadające telefon z systemem android mogą zainstalować aplikację Monitor burz <==. Aplikacja pozwala śledzić wyładowania atmosferyczne, a także opady deszczu oraz ich przemieszczenia bezpośrednio na mapach. Do dyspozycji są również zdjęcia satelitarne Polski oraz Europy, wykonane w świetle widzialnym oraz zakresie podczerwieni, a także prognozy dotyczące burz – w tym zjawisk o większej aktywności.

pogodynka.pl / IB / Internetowa Stacja Meteo Tarnowiec. 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast