Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » UWAŻAJ KOMU PRZEKAZUJESZ SWOJE DANE PERSONALNE I UDOSTĘPNIASZ RACHUNEK BANKOWY

UWAŻAJ KOMU PRZEKAZUJESZ SWOJE DANE PERSONALNE I UDOSTĘPNIASZ RACHUNEK BANKOWY

policjaPod koniec maja br. Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Brzesku zakończył trwające kilka miesięcy postępowanie przygotowawcze w sprawie wyłudzeń pożyczek pieniężnych.

Policjanci uzyskali informację, że mieszkanka naszego powiatu, korzystając z posiadanych danych personalnych i bankowych swojego ówczesnego męża, zawarła za pośrednictwem Internetu kilka umów na pożyczki krótkoterminowe, na sumę kilku tysięcy złotych, których następnie nie spłacała. Do wypełnienia wniosków kredytowych kobieta wykorzystała kserokopię dowodu osobistego męża oraz posiadany dostęp do jego bankowości elektronicznej; uzyskała je pod pretekstem zapisania dziecka do przedszkola na terenie innego województwa,

W toku postępowania ustalono, że przedsiębiorcza kobieta wypełniła wnioski o przyznanie pożyczek na stronach internetowych łącznie 18 firm świadczących usługi tego rodzaju, korzystając przy tym z danych męża i weryfikując jego tożsamość poprzez jego rachunku bankowego (wykonywała tzw. przelew weryfikacyjny). W postępowaniu udowodniono jej 38 przestępstw tego rodzaju, polegających na wyłudzeniu pożyczek, próbie ich wyłudzenia oraz podszywania się pod dane innej osoby.

Za przestępstwo oszustwa, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast podszywanie się pod inną osobę zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP w Brzesku

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast