Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » V Piknik Lotniczy – rekordowo!

V Piknik Lotniczy – rekordowo!

DSC_3722_800x534W pierwszy weekend lipca odbył się V już Piknik Lotniczy. W tym roku impreza przyciągnęła rekordową liczbę osób chcących zobaczyć podniebne widowisko. Wydarzenie rozpoczęło się od zrzutu skoczków z Krakowskiej Szkoły spadochronowej KrakSky z samolotu AN-2 Wiedeńczyk. Za sterami historycznej, transportowo-desantowej wersji samolotu ,,Antek” – Zbigniew Chłopecki, Prezes Fundacji ,,Wiedeńczyk”. W godz. popołudniowych na podniebnej arenie wystąpił Artur Kielak. Mistrz Polski w akrobacjach samolotowych wykonał dwa pokazy zapierające dech w piersiach samolotem SBACH41.

Po raz pierwszy na lądowisku w Strzelcach Małych pojawił się Aeroklub Podhalański z Łososiny Dolnej. Holownik Jak12 i Szybowiec SZD 51-1 Junior były atrakcją popołudniowych pokazów. Uwieńczeniem pokazów na lazurowej przestrzeni była grupa Flying Dragons Regatta Team, która zaprezentowała synchroniczne pokazy na paralotniach z napędem. Grupa dla lepszego efektu wykorzystała biały dym, który potęgował odbiór przez publiczność. Bartłomiej Cichoń, lider grupy relacjonował pokaz przez radio ,,z góry” prosto do mikrofonu konferansjera.

Dodatkowymi atrakcjami V Pikniku Lotniczego był zjazd motocyklistów z klubu MotoJadowniki, pokaz umiejętności ratowniczych firmy Express Med, obecność przedstawicieli Muzeum Ratownictwa z Krakowa oraz loteria fantowa.

Imprezę poprowadził Adam Grzanka – polski aktor kabaretowy, konferansjer, satyryk, muzyk. Członek Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych Wrzesień 39. Miłośnik broni pancernej i elektronicznych gadżetów, kolekcjoner historycznych sentencji i anegdot o słynnych ludziach. Prowadzący program 1200 muzeów na kanale TVP3. Współpracuje również z krakowskimi rozgłośniami radiowymi m.in. Antyradio oraz Radio Kraków.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa oraz Wójt Gminy Szczurowa Marian Zalewski.

IB

Fot. Maciej Mazur