Nie przegap
Strona główna » Region » VI Dni Wikliny za nami

VI Dni Wikliny za nami

Dni Wikliny odbyły się już po raz szósty i jak zwykle przyciągnęły tłumy gości. Nic dziwnego. Ilość atrakcji, jakie przygotowują organizatorzy oraz piękne okoliczności przyrody, sprawiają, że grono sympatyków tego wydarzenia powiększa się z każdą edycją.

Świetna zabawa, tłumy uczestników, bogaty program imprezy oraz sprzyjająca pogoda – tak pokrótce można opisać bilans VI Dni Wikliny, które odbyły się w miniony weekend. Mam nadzieję, że przyniosły one Państwu trochę relaksu, dobrej zabawy i możliwości odetchnięcia chociaż na chwilę od codziennych obowiązków – tak w kilku słowach podsumował VI Dni Wikliny Burmistrz Wojnicza – Tadeusz Bąk.

Przez dwa dni na scenie gościli znani artyści, którzy zgromadzili tysiące osób z całego regionu. Pierwszego dnia dominowała muzyka romska. Na scenie pojawił się bowiem znany romski artysta Don Vasyl Junior. Następnego dnia wspaniałą zabawę zapewnił koncert Pawła Gołeckiego oraz zespołu Masters.

Dni Wikliny to jednak nie tylko scena i muzyka, ale też piękna tradycja. Podczas imprezy nie zabrakło warsztatów wyplatania z wikliny oraz stoisk z wyrobami lokalnych rzemieślników, gdzie można było zakupić wiklinowe kosze, skrzynie, rzeźby, a nawet i meble. Każdy zainteresowany rzemiosłem mógł spróbować swoich sił przy okazji pokazów warsztatów wikliniarstwa, które trwały niemal przez cały czas trwania imprezy.


um

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl