Nie przegap
Strona główna » Sport » VI Piknik Lotniczy w Strzelcach Małych / 8 lipca 2018 r

VI Piknik Lotniczy w Strzelcach Małych / 8 lipca 2018 r

Gmina Szczurowa oraz Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej serdecznie zapraszają na VI Piknik Lotniczy, który odbędzie się 8.07.2018 r. na lądowisku w Strzelcach Małych gm. Szczurowa. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia Organizatorzy upamiętniają 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 100-lecie lotnictwa polskiego.

Dla wszystki, którzy przybędą na imprezę organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. A wśród nich: zrzut skoczków krakowskiej szkoły spadochronowej KRAKSKY z zabytkowego samolotu AN-2 Wiedeńczyk, pokaz zespołu akrobacyjnych Sił Powietrznych „Orlik”, podniebne występy grupy akrobacyjnej Firebirds, pokaz lotniczy wiatrakowca, występ na podniebnej scenie replik samolotów z I wojny światowej, pokaz synchroniczny paralotniarzy z Małopolskiego Klubu Paralotniowego.

Już od piątku na strzeleckim niebie oglądać będziemy pasjonatów z Małopolskiego Klubu Paralotniowego, którzy rozpoczną piknik już 6 lipca.

Dodatkowo przygotowano wystawę statyczną statków powietrznych, wśród których będzie można zobaczyć repliki samolotów z I wojny światowej. Dla fanów lotnictwa organizatorzy przygotowali też loty widokowe oraz wydzieloną strefę dla modelarzy.

Imprezie towarzyszyć będzie: koncert Orkiestry Dętej ze Szczurowej, występ muzycznej gwiazdy wieczoru – zespołu LOKA oraz loteria fantowa.

Ponadto w programie Pikniku Lotniczego jest też:

  • Mobilne miasteczko rowerowe Piotra Bielaka, czyli miejsce w którym dzieci i młodzież mogą zdobyć i rozwinąć umiejętności poruszania się w ruchu drogowym. Symulacja prawdziwych ulic ze znakami daje możliwość poznania zasad ruchu drogowego i nabycia płynności w poruszaniu się zgodnie z obowiązującymi zasadami.  Miasteczko posiada elementy takie jak rondo, skrzyżowanie z drogą podporządkowaną, przejście dla pieszych oraz przejazd kolejowy, przed którym należy dostosować się do znaku STOP.W miasteczku znajduje się tor przeszkód, który ma na celu poprawę techniki jazdy na rowerze. W skład toru przeszkód wchodzą takie elementy jak slalom, równoważnia czy pochylnie. W namiocie na terenie Miasteczka Rowerowego jest możliwość skorzystania z alkogogli – dzięki którym możemy zobaczyć jak widzimy świat będąc pod wpływem alkoholu i jak wpływa to na równowagę i szybkość reakcji.
  • Lazaret czyli szpital polowy wraz z ekspozycją. Sześcioosobowy personel wykonywać będzie inscenizacje obrazujące badania oraz operacje wykonywane w okresie I wojny światowej.
  • Zlot starych samochodów.

Na terenie imprezy będzie można znaleźć stoiska: Aeroklubu Krakowskiego, Aeroklubu Podhalańskiego, Tarnowskiej Organizacji Turystycznej, Roberta Firszta prezentującego malarstwo lotnicze, z akcesoriami militarnymi, z zabawkami lotniczymi, promocyjne.

Przylatujących pilotów organizatorzy proszą o wcześniejszy kontakt pod numerem: 519 186 148. Zgłoszenia będą przyjmowane do 5 lipca 2018 r.

Więcej informacji na stronie: www.gck-szczurowa.pl oraz na stronie wydarzenia.

Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast